"Volvo Trucks" radītais Dzelzs bruņinieks jau otro reizi kļuvis par pasaulē ātrāko kravas automašīnu. Tas pārspējis ātruma rekordus 500 metru un 1000 m disciplīnā ar startu no vietas. Šai rekordu kravas automašīnai visas detaļas ir īpaši izgatavotas, izņemot dzinēju un sērijveidā ražoto "I-Shift" divsajūgu pārnesumkārbu.

Ar vidējo ātrumu 169 km/h un kopējo laiku 21,29 sekundes Dzelzs bruņinieks pārspēja pasaules ātruma rekordu 1000 m kategorijā ar startu no vietas. Tas pārspēja šo pašu rekordu 500 metru distancē ar vidējo ātrumu 131,29 km/h un kopējo laiku 13,71 sekunde. Rekorda brauciens norisinājās slēgtā testa trasē Zviedrijas ziemeļos, un to ir apstiprinājusi Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

"Speciālisti no dažādām "Volvo Trucks" nodaļām cieši sadarbojās, lai izstrādātu kravas automašīnu ar nepārspējamiem rādītājiem. Izņemot "Volvo Trucks" spēka pārvadu, kas ir Dzelzs bruņinieka sirds un dvēsele, visas pārējās detaļas ir rokām radītas tieši šai kravas automašīnai. Tas, ka mēs spējām sasniegt ne tikai vienu, bet divus rekordus, ir brīnišķīgi," priecājas Ūlofs Johansons, "Volvo Trucks" tehniķis.

Pie Dzelzs bruņinieka stūres sēdēja Boije Ūvebrinks – vīrs ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi vieglo un kravas automašīnu sacīkstēs. Viņš savā karjerā līdz šim pārspējis piecus ātruma rekordus un 1994. gadā bija Eiropas kravas automašīnu sacīkšu čempions.
"Šī ir trešā rekordu sasniedzošā kravas automašīna, ar kuru esmu braucis, un es nespēju iztēloties piemērotāku pēcteci Mežonīgajam vikingam un Trakajam Zaļajam," stāsta Ūvebrinks.

Dzelzs bruņinieks spēj attīstīt 2400 zirgspēku jaudu un 6000 ņūtonmetru griezes momentu, un tas sver 4,5 tonnas. Tādējādi tā jaudas un svara attiecība ir 0,5 ZS / kg. Centrā uzstādīts ievērojami pārveidots D13 dzinējs ar ūdens starpdzesētāju un četriem turbokompresoriem. "I-Shift" divsajūgu pārnesumkārba ļauj nezaudēt griezes momentu pārnesumu pārslēgšanas brīdī. Dzelzs bruņinieka sajūgs ir stiprināts (diski un piespiedplātnes veidotas no materiālu sakausējuma), taču visādi citādi tas ir tāds pats, kāds uzstādīts sērijveidā ražotām "Volvo FH" kravas automašīnām.

Elektronika šajā rekorda kravas automobilī ir izmantota minimāli, lai mazinātu svaru. Kabīne veidota no stiklšķiedras un ir īpaši aerodinamiska. Rekorda pārspēšanas mēģinājuma laikā Dzelzs bruņinieks sasniedza 276 km/h lielu maksimālo ātrumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!