Janvāra beigās "Audi" pilnībā elektriskais SUV devās iekarot pasaules labāko slēpotāju iecienīto slēpošanas trasi Austrijā. Īpaši aprīkotais "Audi e tron", pasaules rallijkrosa čempiona Matiasa Ēkstrema vadīts, uzbrauca pa leģendārās Streifas trases "Peļu lamatām" (Mausefalle). Šī kalna nogāze ar 85 procentu slīpumu ir stāvākā slēpošanas kalna daļa.

"Elektriskā SUV spēku un jaudu mēs apliecinājām jau pagājušajā gadā aizvadītajos "Audi e tron" pasākumos. No Paikspīkas virsotnēm līdz Namībijas sāls līdzenumiem un augstsprieguma izmēģinājumu centram Berlīnē – "Audi e tron" prototips pārvarēja vislielākos izaicinājumus," stāsta "Audi" produktu un tehnoloģiju komunikāciju nodaļas vadītājs Pēters Oberndorfers. "Ar sensacionālo uzbraucienu pa "Peļu lamatām" mēs esam vēl vairāk paplašinājuši robežas, kā arī demonstrējuši visas elektroautomobiļa pilnpiedziņas tehniskās iespējas."

"Peļu lamatas" ar 85 procentu slīpumu ir stāvākā slavenā Streifas slēpošanas trases nobrauciena daļa Kicbūhelā. Lai nokļūtu līdz virsotnei, "Audi e tron" automobilis tika aprīkots ar īpašu "quattro" pilnpiedziņu ar diviem aizmugurējā tilta elektromotoriem un vienu priekšējā tilta elektromotoru. Tehnoloģiju demonstrēšanas automobilis sasniedza kopējo jaudu 370 kW (496 ZS). Turklāt "Audi" veica arī izmaiņas programmatūrā saistībā ar griezes momentu un griezes momenta sadalīšanu īpašajiem Streifas apstākļiem. Īpaši šim braukšanas pasākumam izstrādātie 19 collu riteņi ar radzēm nodrošināja nepieciešamo saķeri, braucot pa sniegu un ledu.

"Pirmajā mirklī 85 procentu slīpuma iekarošana šķita neiespējama," stāsta Matiass Ēkstrems, kurš sēdēja pie īpašā "Audi e tron" stūres. "Tas, kā šis automobilis brauca tik sarežģītos apstākļos, atstāja iespaidu pat uz mani," piebilst pasaules rallijkrosa čempions un divkārtējs DTM čempions. Viņš šo pasākumu uzskata par vienu no visneparastākajiem, ko jebkad pieredzējis.

Lai sasniegtu lielāko iespējamo drošību, "Audi e tron" tehnoloģiju demonstrēšanas automobilis bija aprīkots ar drošības karkasu un sporta sēdekli ar sešpunktu drošības jostām. Pats automobilis tika aprīkots ar drošības konstrukciju, caur kuru bija izvilkta drošības trose. Vilkšanas ierīce nokļūšanai virsotnē netika izmantota. "Audi" šajā projektā sadarbojās ar spēcīgu partneri – Austrijas dzērienu ražotāju "Red Bull". Abi uzņēmumi ir ilggadēji Hānenkamas sacensību partneri un kopā organizēja šo ekstrēmo pasākumu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !