Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga piektdien atzina, ka Davosā Pasaules Ekonomikas forumā viņas prasības nekavējoties apturēt investīcijas fosilā kurināmā sektorā tikušas "pilnībā ignorētas".

"Mums bija dažas prasības, [ierodoties Davosas forumā]. Protams, šīs prasības tika pilnībā ignorētas. Mēs uz neko citu arī necerējām," foruma pēdējā dienā Šveices kalnu slēpošanas kūrortā sacīja aktīviste.

Tūnbergas viesošanos Davosā mediju ziņās kļuva par vienu no foruma centrālajiem tematiem, bet īpašu uzmanību izpelnījās dzēlības no ASV finanšu ministra Stīvena Mnučina puses, kurš ieteica zviedru jaunietei, pirms izteikt radikālas prasības, kā būtu maināma pasaules tautsaimniecība, pievērsties ekonomikas studijām.

Vaicāta par Mnučina ieteikumu, Tūnberga sacīja: "Protams, tam nav nekāda iespaida. Mūs šādi kritizē visu laiku."

"Ja mēs tam pievērstu uzmanību, mēs nespētu darīt to, ko mēs darām. Mēs sevi nostādām uzmanības centrā."

Ceturtdien vaicāts par 17 gadus vecās zviedrietes prasību, lai nekavējoties tiktu apturētas investīcijas fosilā kurināmā sektorā, Mnučins sacīja: "Vai viņa ir kāda augsta ranga ekonomiste? Kas viņa ir? Esmu neziņā," sacīja ministrs, pēc pauzes paskaidrojot, ka tas bijis joks.

"Pēc tam, kad viņa būs devusies studēt ekonomiku koledžā, viņa varēs atgriezties un paskaidrot to mums," norādīja Mnučins.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!