8. marta vakarā Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem, kuri patrulēja pirms Berģiem ar trafarēto policijas transportlīdzekli, garām pabrauca kāds ļoti steidzīgs automašīnas "Audi" vadītājs. Ignorējot atļauto braukšanas ātrumu un citu satiksmes dalībnieku drošību, "Audi A4" spēkrata vadītājs vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometriem stundā, brauca ar 170 kilometriem stundā, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā.

Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori aizvadītajā sestdienā, 8. martā, ap 22, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, uz Vidzemes šosejas fiksējuši kādu automašīnu, kura pārvietojusies ar ātrumu vismaz 170 kilometri stundā.

Reaģējot uz šo pārkāpēju, policisti vairākkārt izteikuši prasību apturēt transportlīdzekli, taču vadītājs ignorējis policistu likumīgās prasības un sācis bēgt no policijas, braucot Brīvības gatves virzienā.

"Audi" markas transportlīdzekļa vadītājs, virzoties pa Brīvības gatvi, krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometru stundā, viņš pārgalvīgi braucis pa pretējo braukšanas joslu ar 150 kilometriem stundā.

Pakaļdzīšanās beidzās, kad automašīna iebrauca kādas dzīvojamās mājas pazemes stāvvietā. Policijas darbinieki konstatējuši, ka pie "Audi A4" stūres sēdies 1991. gadā dzimis vīrietis.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka vadītājam nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un braukšanas laikā viņš atradies alkohola reibumā. Izelpā tika konstatētas 0,7 promiles alkohola. Turklāt automašīna nebija reģistrēta noteiktajā kārtībā un tai arī nebija Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana (OCTA).

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, ir paredzēta kriminālatbildība.

Tāpat vīrietim ir noformēti vairāki administratīvā pārkāpuma protokoli. Viens ir par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli par bēgšanu, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus.

Otrs par transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā. Kā arī par to, ka transportlīdzeklim nav iegādāta OCTA.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!