Naktī no svētdienas uz pirmdienu Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, braucot uz izsaukumu, Ilūkstes ielā ceļa malā pamanīja kādu automašīnas vadītāju, kurš māja policistiem, tādējādi piesaistot uzmanību. Piebraucot tuvāk šim vīrietim, likumsargi pamanīja vēl vienu automašīnu, kas bija izbraukusi cauri ceļa norobežojošajai saliņai, aizķērusi ceļa zīmi un iebraukusi pretējā braukšanas joslā.

Policisti nekavējoties apstājās, lai noskaidrotu, kas ir noticis. Kā izrādījās, vīrietim, kurš pievērsa policistu uzmanību, bija knapi paveicies, jo paspēja nobremzēt neilgu brīdi pirms otra automašīna iebrauca joslā, kurā viņš atradās.

Likumsargi, pieejot pie avarējušās automašīnas, pamanīja, ka pie tās stūres ir sēdies manāmi iereibis šoferis, kurš nespēja pat skaidri izstāstīt notikušo, kur nu vēl nostāvēt kājās un droši vadīt transportlīdzekli. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi, tika konstatēts, ka "Volkswagen" automašīnas vadītājs atradās pie spēkrata stūres gandrīz trīs promiļu reibumā.

Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki konstatēja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību – tās tika atņemtas jau pagājušajā gadā, jo arī tad viņš bija sēdies pie spēkrata stūres reibumā. Vīrietim par braukšanu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām uzsākts kriminālprocess, bet par avārijas izraisīšanu – administratīvā pārkāpuma process. Un par to, ka spēkratam nebija iegādāta Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, ir pieņemts administratīvā pārkāpuma lēmums, informēja policijā.

Valsts policija aicina līdzcilvēkus būt vērīgiem un neļaut saviem draugiem vai tuviniekiem sēsties pie spēkrata stūres alkohola reibumā, sekas šādai rīcībai var būt traģiskas. Tāpat, ja redzat autovadītāju, kura braukšanas maniere liecina, ka viņš, iespējams, brauc alkohola reibumā, nekavējoties par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Šogad pirmajos sešos mēnešos ir pieķerti 1778 autovadītāji, kuri braukuši alkohola reibuma. Diemžēl absolūti lielākā daļa no tiem – 1153 autovadītāji – ir bijuši smagā alkohola reibumā, vadījuši automašīnu, atrodoties virs 1,5 promiļu reibumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!