Valsts policija (VP) otrdien, 21. aprīlī, kādam autovadītājam vienā no Vidzemes pilsētām divas reizes noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolu par braukšanas ātruma pārsniegšanu. Turklāt otrajā reizē vīrietis ne tikai pārsniedzis ātrumu, bet uz skumjām par strīdu ar draudzeni pie stūres sēdies vairāk nekā divu promiļu reibumā.

Otrdien VP Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, ap pulksten 15 fiksēja atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu – 1997. gadā dzimis vīrietis vadīja BMW markas automašīnu ar ātrumu 99 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 50 km/h.

Vadītājs paskaidroja, ka "nedaudz uzspiedis gāzes pedāli, bet nav vēlējies tīši pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu". Par pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kur piemērots administratīvais sods – naudas sods 300 eiro apmērā. Jāpiemin, ka vīrietis par līdzīgiem pārkāpumiem bija nonācis policijas redzeslokā jau iepriekš.

Tomēr tās pašas dienas vakarpusē, īsi pirms pulksten 18, tika saņemta informācija, ka no Gulbenes, iespējams, alkoholisko dzērienu ietekmē, agresīvi pārvietojas kāds BMW transportlīdzeklis, kuram bija zināma valsts reģistrācijas numura zīme.

Policisti, kuri konkrētā transportlīdzekļa vadītājam jau dienā noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu, devās pa autoceļu Litene - Gulbene, nolūkā pārbaudīt saņemto informāciju. Mirkli vēlāk šis BMW markas transportlīdzeklis tika apturēts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Jaunietis vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir līdz 90 km/h, pārvietojās ar 147 km/h lielu braukšanas ātrumu.

Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka 1997. gadā dzimušais vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā konstatēja 2,17 promiļu lielu reibumu. Jautāts, kādēļ atkal pārsniedzis braukšanas ātrumu un vēl pie tam alkohola reibumā, jaunietis atzina, ka sastrīdējies ar draudzeni, tādēļ nedaudz iedzēris, bet arī šajā gadījumā nav vēlējies pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu.

VP aicina visus autovadītājus būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo cilvēku dzīvību – nesēsties pie stūres, ja lietoti alkoholiskie dzērieni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!