Foto: Publicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) arī vasarā turpina organizēt transportlīdzekļu tehniskās apskates reidus uz autoceļiem. Diemžēl, tāpat kā ziemā, arī vasarā vairāki transportlīdzekļu vadītāji pa koplietošanas ceļiem brauc ar satiksmes drošību apdraudošiem spēkratiem.

Par "anti-rekordistu" kļuvis kāds reidā apturētais BMW, kam tehniskās apskates speciālisti atrada 23 defektus, kas tehniskajā apskatē vērtējami ar negatīvo atzīmi vismaz "2".

Tāpat apturēts transportlīdzeklis, kura piekabei viens amortizators bija daļēji nolūzis, bet otrs – nolūzis pilnībā. Vēl numurzīmes tika atņemtas kādam mikroautobusam, kam korozijas rezultātā bija pārlūzusi garensija.

Tāpat vasaras sezonā īpaša vērība tiek pievērsta motocikliem, kontrolējot to atbilstību tehniskās apskates prasībām. Tiek pārbaudītas gaismas ierīces, numura zīmes novietojums un trokšņu līmenis.

Papildus tiek pārbaudīta arī atbilstība vieglo auto stiklu pārklājumam ar aptumšojošām vai necaurspīdīgām plēvēm.

Ja šādā reidā speciālisti transportlīdzeklim anulē tehniskās apskates uzlīmi, mēneša laikā auto jāuzrāda jebkurā tehniskās apskates stacijā ar novērstu defektu. Jāveic atkārtota apskate, pārbaudot tikai atzīmēto defektu protokolā.

Ja šādā reidā ir noņemtas numurzīmes, tālāka pārvietošanās atļauta tikai uz evakuatora. Kad novērsti defekti, ar evakuatoru auto jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiet pilna tehniskā apskate. Jāmaksā arī nodoklis, ja par esošo gadu samaksa nav veikta.

Tāpat par izdarītajiem šiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem protokolu izraksta un sodu piešķir VP.

CSDD informē, ka tamlīdzīgi tehniskās pārbaudes reidi uz autoceļiem būs arī turpmāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!