Foto: Publicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) tehnisko kontroli uz ceļa veic visā Latvijas teritorijā. Šoreiz inspektori paviesojās Limbažu, Cēsu, Valmieras, Smiltenes un Bērzkroga apkārtnē. Tehniskā kontrole uz ceļa arī šeit vairākiem transportlīdzekļiem konstatēja defektus, kas noslēdzās ar anulētu tehniskās apskates uzlīmi vai noņemtām numura zīmēm.

Drošai ceļu satiksmei īpaša vērība tiek pievērsta riepām, bremžu sistēmām, trokšņu līmenim, LED spuldžu uzstādīšanai tiem nepiemērotos lukturos un citām ar drošību uz ceļa saistītām niansēm.

Reidā Vidzemē vairākiem spēkratiem, tostarp kravas automobiļiem, tika konstatētas pilnībā nobrauktas riepas, bīstami saplaisājuši bremžu diski, kā arī bojājumi nesošajā konstrukcijā.

Ja šādā reidā speciālisti transportlīdzeklim anulē tehniskās apskates uzlīmi, mēneša laikā auto jāuzrāda jebkurā tehniskās apskates stacijā ar novērstu defektu. Jāveic atkārtota apskate, pārbaudot tikai atzīmēto defektu protokolā.

Ja šādā reidā ir noņemtas numurzīmes, tālāka pārvietošanās atļauta tikai uz evakuatora. Kad novērsti defekti, ar evakuatoru auto jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiet pilna tehniskā apskate. Jāmaksā arī nodoklis, ja par esošo gadu samaksa nav veikta.

Tāpat par izdarītajiem šiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem protokolu izraksta un sodu piešķir VP.

CSDD informē, ka tamlīdzīgi tehniskās pārbaudes reidi uz autoceļiem būs arī turpmāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!