Piektdienas naktī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes policisti pamanīja automašīnu, kas pārvietojās mājsēdes laikā. Fiksējot šo gadījumu, tika nolemts automašīnu pārbaudīt. Tās vadītājs ignorēja policistu prasību apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Pēcāk policisti aizturēja bīstamo autovadītāju, kurš izrādījās alkohola reibumā. Viņam par virkni pārkāpumu piemērots sods gandrīz 4000 eiro apmērā, kā arī uzsākts kriminālprocess.

Notikumi norisinājās piektdienas vakarā, 22. oktobrī, pulksten 22.30, autoceļa A6 Rīga - Daugavpils ceļa posmā starp Ciemupi un Ogri, kur policisti pamanīja automašīnu "Mercedes-Benz", kas pārvietojās virzienā uz Rīgu.

Lai pārbaudītu, kādēļ autovadītājs mājsēdes laikā neatrodas savā dzīvesvietā, likumsargi nolēma automašīnu pārbaudīt. Policisti aicināja autovadītāju apstāties, tomēr viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un strauji uzsāka bēgšanu, sasniedzot ātrumu 160 km/h.

Neskatoties uz policistu vairākkārtējiem brīdinājumiem, autovadītājs turpināja kustību, apdraudot satiksmes drošību. Viņš bēgšanas laikā pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu, tostarp divreiz neievēroja luksofora aizliedzošo signālu un neatļauti iebrauca pretējā joslā.

Bīstamā autovadītāja aizturēšanā iesaistījās vēl vairākas Valsts policijas ekipāžas. Automašīna tika apturēta Rīgā, Maskavas ielā. Pieejot pie automašīnas, policisti konstatējuši, ka vīrietis ir tajā ieslēdzies. Tādēļ, lai viņu aizturētu, pieņemts lēmums izsist transportlīdzekļa logu.

Izrādījies, ka automašīnu vadījis kāds 1980. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā, tostarp saistībā ar narkotisko vielu lietošanu.

Aizturētais tika nogādāts medicīnas iestādē, kur klīniski konstatēta alkohola koncentrācija – aptuveni 1,10 promiles, taču precīzo alkohola koncentrācijas līmeni noteiks pilnā ekspertīzē. Turklāt vīrietis pie stūres bija sēdies ne tikai reibuma stāvoklī, bet arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, jo tās viņam jau iepriekš bija atņemtas.

Kopumā pret personu ir uzsākti vairāki administratīvie procesi un piemēroti sodi – par nepamatotu iebraukšanu pretējā joslā piemērots 140 eiro liels naudas sods, par ātrumu, kas pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu virs 60 km/h – 1400 eiro un divu gadu liegums iegūt transportlīdzekļa tiesības, par aizliedzošā luksofora signāla neievērošanu divas reizes un citiem ceļu satiksmes noteikumiem kopā piemērots vēl 310 eiro liels naudas sods.

Savukārt par pārvietošanās ierobežojumu pārkāpšanu mājsēdes laikā piemērots visbargākais naudas sods – 2000 eiro, bet par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija aicina personas ievērot noteiktos ierobežojumus mājsēdes laikā, kas nozīmē, ka bez attaisnojoša iemesla nedrīkst atrasties ārpus savas dzīvesvietas no pulksten 20 vakarā līdz 5 rītā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!