Foto: Publicitātes foto

"Jaguar Land Rover" ir izveidojis vairāku gadu stratēģisko partnerību ar mākslīgā intelekta (AI) un skaitļošanas tehnoloģiju līderi "Nvidia", lai kopīgi izstrādātu un nodrošinātu nākamās paaudzes automatizētās braukšanas sistēmas, kā arī AI nodrošinātus pakalpojumus un pieredzi klientiem.

No 2025. gada visi jaunie "Jaguar" un "Land Rover" automobiļi tiks veidoti, izmantojot "Nvidia Drive" programmatūras platformu, kas nodrošinās plašu aktīvās drošības, automatizētās braukšanas un parkošanās sistēmu, kā arī autovadītāja palīgsistēmu spektru. Automobiļa iekšpusē sistēma nodrošinās mākslīgā intelekta funkcijas, tostarp vadītāja un pasažieru uzraudzību, kā arī uzlabotu transportlīdzekļa vides vizualizāciju.

Šis kompleksais risinājums ir balstīts uz "Nvidia Drive Hyperion", kas ietver "Drive Orin" centralizētos AV datorus, "Drive AV" un "Drive IX" programmatūru, aizsardzības, drošības un tīkla sistēmas, kā arī apkārtējās vides sensorus. "Drive Orin" ir automobiļa mākslīgā intelekta smadzenes, un tajās darbojas "Jaguar Land Rover" operētājsistēma, savukārt "Drive Hyperion" ir centrālā nervu sistēma.

"Jaguar Land Rover" izmantos arī pašu izstrādātos datu centra risinājumus ar "Nvidia DGX" – mākslīgā intelekta modeļu apmācībai, kā arī "Drive Sim" programmatūru, kas balstīta uz "Nvidia Omniverse", – fiziski precīzai reāllaika simulācijai. "Jaguar Land Rover" programmatūras definētās funkcijas un tās visaptverošā verifikācijas un validācijas arhitektūra ļaus nodrošināt inovatīvus asistētās un automatizētās braukšanas pakalpojumus visā automobiļa ekspluatācijas laikā, izmantojot "over-the-air" programmatūras atjauninājumus.

"Jaguar Land Rover" mērķis ir līdz 2039. gadam sasniegt nulles oglekļa emisiju neto līmeni visā piegādes ķēdē, produktos un darbības veidos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!