Foto: LETA
No šodienas līdz 30. septembrim par iebraukšanu Jūrmalā atkal ir jāmaksā nodeva – divi eiro.

Nodeva jāmaksā par iebraukšanu ar autotransporta līdzekļiem, tostarp vieglajām un smagajām kravas automašīnām, autobusiem kā arī motocikliem, kvadricikliem un tricikliem.

Dienas caurlaide ir derīga no attiecīgās dienas pusnakts līdz pulksten 23.59, kas ļauj dienas laikā iebraukt īpaša režīma zonā Jūrmalā neierobežotu reižu skaitu.

Caurlaidi var iegādāties e-pakalpojumu portālā, izmantojot mobilo pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus kā arī caurlaižu automātos

Caurlaides var iegādāties arī Tūrisma informācijas centrā Lienes ielā 5, Apmeklētāju apkalpošanas centrā Kauguros un Jūrmalas valstspilsētas administrācijas kasē.

Pašvaldība atgādina, ka caurlaižu automātos pie iebraukšanas Jūrmalā Priedainē un Vaivaros ar skaidru naudu norēķināties nevar, tajos iespējams maksāt tikai ar maksājumu karti vai bezkontakta maksājumu līdzekļiem.

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā, līdz plkst. 23.59, vai pirms tam.

Pieejamas arī ilgāka termiņa caurlaides - septiņām, 30, 90 dienām un visam vasaras periodam. Caurlaide transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām septiņām dienām maksā 10 eiro, 30 dienām – 31 eiro, 90 dienām 55 eiro; visam periodam – 107 eiro.

Transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām maksa par caurlaidi ir attiecīgi 12, 43, 110 un 213 eiro.

Autostāvvietas Jūrmalā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Iebraukšanas nodeva nav jāmaksā elektromobiļiem un transportlīdzekļiem, kuri pielāgoti vadītājam invalīdam un ar šādu atzīmi reģistrēti CSDD.

No nodevas samaksas atbrīvoti arī transportlīdzekļi, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus, kā arī invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, bet šādā situācijā ir jāreģistrē sava iebraukšana teritorijā.

Caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta. Videotehniskās ierīces fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru, un vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plkst. 23.59 ir iegādāta caurlaide. Sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996. gada.

Kā ziņots, Jūrmalas dome pagājušajā gadā pieņēma lēmumu, ka no 1. aprīļa Jūrmalā tiks atjaunota iebraukšanas maksa visu gadu, turklāt caurlaides cenu bija plānots noteikt dārgāku nekā līdz šim – trīs eiro apmērā dienā.

Taču šo lēmumu apturēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Tādēļ Jūrmalas dome vienojās iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu lietas ierosināšanai par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra 16. decembra rīkojumu par Jūrmalas pašvaldības domes saistošo noteikumu darbības apturēšanu saistībā ar nodevas paaugstināšanu par iebraukšanu pilsētā un nodevas piemērošanas perioda pagarināšanu no pieciem mēnešiem līdz kalendāram gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!