Naktī no 10. uz 11. septembri Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī, veicot satiksmes uzraudzību, fiksēja kādu ātrumpārkāpēju, kurš traucās ar ātrumu 124 kilometri stundā ar automašīnu, kurai pēc pusnakts vairs nebija spēkā OCTA.

Ap pulksten 3.30 naktī policisti Dzintaru ielā fiksēja transportlīdzekli "Mazda", kuras vadītājs vietā, kur atļauts pavietoties ar ātrumu 50 km/h, traucās ar ātrumu 124 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 74 km/h. Tāpat konstatēts, ka transportlīdzeklim nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, proti, šajā gadījumā apdrošināšana bija spēkā līdz iepriekšējai dienai, 10. septembrim.

VP amatpersonas par notikušo uzsāka divus administratīvo pārkāpumu procesus. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 km/h, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, piemēro naudas sodu no 85 līdz 120 eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!