Foto: Publicitātes foto

Izmantojot Latvijā izveidoto "Tesla" koplietošanas platformu "OX Drive", tās lietotāji četros mēnešos veikuši jau 800 000 km. "OX Drive" savu darbību uzsāka šī gada jūlijā un nomai piedāvā vienīgi "Tesla" elektromobiļus.

"Mūsu platformas attīstības potenciāls ir ļoti augsts, bet šobrīd ejam vienā solī ar "Tesla" rūpnīcas ražošanas kapacitāti un iespējām piegādāt jaunus transportlīdzekļus. Saskaņā ar mūsu stratēģiju plānojam līdz nākamā gada vidum trīskāršot autoparku, no šobrīd pieejamajiem 40 auto sasniedzot jau vismaz 130 auto," norāda Egija Gailuma, "OX Drive" līdzdibinātāja.

Latvijā koplietošanas automašīnu paradumi tikai veidojas, bet šī joma attīstās straujāk par citām jaunajām tirgus nišām, tostarp par elektrouzlādes staciju tīklu. Lai nodrošinātu neatkarību no pilsētas elektrouzlādes stacijas tīkla, "OX Drive" izveidojusi elektrouzlādes punktu ar sešām stacijām. Nākotnē to plānots paplašināt atbilstoši autoparka vajadzībām.

"Lai gan elektrouzlādes staciju tīkls Latvijā arvien paplašinās, tas nespēj nodrošināt mūsu vajadzības ar nepieciešamo jaudu. Rindas uzlādei, ko radīja gan izvietoto pilsētā staciju kapacitāte un arī uzpildes laiks, pārliecināja mūs daudz mērķtiecīgāk attīstīt savu uzlādes punktu autoparkā, tādā veidā veicinot neatkarību no uzlādes vietu Rīgā pieejamības," norāda Gailuma.

Viņa atzīst, ka automašīnu elektrouzlāde ir problēma valstī: "Latvijā trūkst tās saucamās ātrās uzpildes elektrostacijas pie valsts nozīmes maģistrālēm, kas spētu nodrošināt ātru un ērtu uzlādi, lai neveidotos rindas. Vienlaikus elektrouzpildes tīklā "aklā zona" ir Rīgas mikrorajoni, kur nav šādu bāzes staciju, līdz ar to šo rajonu iedzīvotājiem elektromobiļu uzlāde ir apgrūtināta."

Pirmie darbības mēneši apliecina, ka Latvijā sabiedrība ir gatava pārejai uz "zaļajiem" transportlīdzekļiem. Daļa platformas lietotāju izmanto to pirmo reizi – respektīvi, iepriekš nav izmantojuši nevienu citu koplietošanas platformu. Divas trešdaļas lietotāju "OX Drive" platformu saviem braucieniem lieto atkārtoti īsiem un gariem braucieniem. Visbiežāk "Tesla" koplietošanas platformu izmanto iedzīvotāji līdz 45 gadiem, kuri ir atvērti videi saudzīgai domāšanai, jaunajām tehnoloģijām un to sniegtajām inovācijām.

Automašīnu atstāšanas un paņemšanas zonas ir Rīgā un Jūrmalā. Jaunizveidotās "Tesla" platformas sākotnējais finansējums veidoja 2,5 miljonus eiro.

"Tesla" koplietošanas platformas dibinātāji ir – Juhans Kārma, Egija Gailuma, Kristiāns Karlsons un Kristaps Vasiļjevs, kuri kopā izveidojuši uzņēmumu SIA "SPACESHIP".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!