Šī gada 7. februārī ap pulksten 18 Valsts policija (VP) pēc pakaļdzīšanās Limbažos aizturēja 1974. gadā dzimušu automašīnas "Volvo" vadītāju, kurš pie automašīnas stūres bija sēdies, būdams stiprā alkohola reibumā – vīrieša izelpā tika konstatētas 2,87 promiles, portālu "Delfi" informēja policijā.

Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess par braukšanu dzērumā, savukārt par policijas prasību ignorēšanu apturēt mašīnu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Otrdien policija pamanīja kādu "Volvo" markas automašīnu, kura braukšanas maniere liecināja, ka vadītājs, iespējams, atrodas alkohola reibumā. Likumsargi nolēma automašīnu apturēt, taču tās vadītājs nepakļāvās vairākkārtējām policistu prasībām apturēt transportlīdzekli un pa Cēsu ielu, virzienā no Noliktavas ielas uz Dzelzceļa ielu, turpināja kustību uz Jūras ielas pusi.

Policija sāka pakaļdzīšanos, kuras laikā "Volvo" vadītājs policistiem pa logu rādīja nepiedienīgus žestus. Jūras ielā, apturot automašīnu un pārbaudot tās vadītāju, policija konstatēja, ka 1974. gadā dzimušais vīrietis vadīja automašīnu, būdams stiprā alkohola reibumā – vadītāja izelpā tika konstatētas 2,87 promiles. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

VP ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Savukārt par bēgšanu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektās daļas.

Aizturētais 1974. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir ticis sodīts par pārkāpumiem ceļu satiksmē, tai skaitā arī par transportlīdzekļu vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!