Foto: Publicitātes foto
"SimpleCharge" ir jaunuzņēmums, kas piedāvā inovatīvas elektroauto uzlādes stacijas, ko var izvietot uz gaismas stabiem. No augusta uzņēmums piedāvā nedz tikai iegādāties vai iznomāt iekārtas, bet arī uzstādīt tās pie mājām bez maksas. Šādā veidā "SimpleCharge" vēlas mazināt nevienlīdzību elektroauto uzlādes infrastruktūras pieejamībā, skaidro Artis Markots, uzņēmuma izpilddirektors.

Jūlija beigās Latvijā ir reģistrēti kopumā 5314 elektroauto. Straujais pieaugums no 3832 vienībām gada sākumā var tikt skaidrots ar valsts subsīdiju ieviešanu elektroauto iegādei, kā arī ar elektroauto cenu krišanos kopā ar piedāvājuma palielināšanos. Šāda veida izaugsmi, prognozējams, varēs novērot vēl tikai pāris gadus, jo vairākums Latvijas iedzīvotāju (66%) dzīvo daudzdzīvokļu mājās, kur pie mājām nav pieejama elektroauto uzlāde. Tas ir svarīgs aspekts, lai lemtu par labu elektroauto iegādei, jo ierasti 80% no elektroauto uzlādes notiek tieši mājas apstākļos, kur tas ir visērtāk.

Lai risinātu šo problēmu laicīgi, "SimpleCharge" ir izstrādājis un darbībā pārbaudījis elektroauto uzlādes staciju, ko ir viegli pielikt pie jebkura gaismas staba pilsētā. Šāda pieeja ļauj elektroauto uzlādes infrastruktūru attīstīt bez lieliem ieguldījumiem jaunā infrastruktūrā.

"SimpleCharge" uzlādes staciju var izvietot būtībā uz jebkura gaismas staba pilsētā – tas var būt arī pašvaldības stabs vai arī kopīpašuma stabs. Pēc pieteikuma iesniegšanas "SimpleCharge" sazinās ar infrastruktūras īpašnieku, lai uzzinātu par precīzākām iekārtas uzstādīšanas iespējām.

Savukārt par patērēto elektrību elektroauto lietotājs maksā, izmantojot viedierīces lietotni, bet pēc tam "SimpleCharge" samaksā infrastruktūras īpašniekam par katru patērēto kWh.

"SimpleCharge" komanda šo risinājumu jau ražo un operē kopš 2021. gada beigām, un Rīgā ir izvietojusi jau septiņas uzlādes stacijas. Komanda tiek aktīvi atbalstīta no "EIT Urban Mobility", kur uzņēmums ir saņēmis atbalstu jauna biznesa modeļa izmēģināšanai, kurā uzlādes iekārtas tiek piedāvātas nomā vietējiem biznesiem un komūnām. "EIT Urban Mobility" tiek atbalstīts no Eiropas Inovāciju un Tehnoloģiju Institūta (EIT) puses, kas ir Eiropas Savienības iestāde.

"Pēdējā gada notikumi rāda, ka mūsu valsts iedzīvotāju labklājība ir ļoti atkarīga no globālajām naftas cenu svārstībām, jo degvielas cenu kāpums tieši ietekmē iepirkuma groza vērtību. Alternatīva ir pārsēšanās uz elektroauto, jo tiem nepieciešamo elektroenerģiju varam saražot paši no atjaunīgiem dabas resursiem, tādā veidā pastiprinot valsts neatkarību. Tādēļ risinājumi kā "SimpleCharge", kas ļauj ātri un viegli attīstīt elektroauto uzlādes infrastruktūru, ir ļoti svarīgi mūsu ekonomikas drošībai ilgtermiņā," skaidro Kristaps Elvis Volks, uzņēmuma biznesa attīstības vadītājs.

Līdz ar 1. augustu jaunuzņēmums piedāvā bez maksas uzstādīt "SimpleCharge" uzlādes stacijas no gaismas stabiem pie klienta mājas. Uzņēmuma vadītājs Artis Markots: "Mūsu pieredzē, runājot ar infrastruktūru operatoriem, elektroauto īpašniekiem un stāvvietu operatoriem, redzam, ka tirgus nevēlas investēt elektroauto uzlādes infrastruktūrā lielas summas, jo pašreiz elektroauto skaits, it īpaši mikrorajonos, ir ļoti niecīgs, tādēļ nomas piedāvājums, lai pārbaudītu pieprasījumu pēc uzlādēm, ir inovatīvs piedāvājums tirgū. Tas lielā mērā ir iespējams, jo, izmantojot "SimpleCharge" risinājumu, nav nepieciešams izbūvēt jaunu infrastruktūru, un vienas iekārtas instalācija aizņem mazāk nekā stundu."

"SimpleCharge" vēlas nodrošināt "tiltu", kas palīdzēs cilvēkiem arī mikrorajonos lemt par labu elektroauto iegādei. To "SimpleCharge" nodrošina, piedāvājot trīs biznesa modeļus – bezmaksas, uz kuru var pieteikties ikkatrs, kā arī uzlādes iekārtas iegādi un nomu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!