Foto: LVC

Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, Lībiešu krasta robežas zīmes un apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes lībiešu valodā, kā arī apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes latgaliešu rakstu valodā. Pirmās šādas zīmes ir uzstādītas pie vietējā autoceļa Ciskādi–Dricāni (V552), informē "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Kurzemē 22 ceļazīmes uzstādīs uz trim autoceļiem: Ventspils–Kola (P124), Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) un Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131). Latgalē uz vairāk nekā 50 valsts autoceļiem tiks nomainītas ceļazīmes ar apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumiem latgaliešu rakstu valodā.

Visā valsts ceļu tīklā uzstādīs arī 54 kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, bet Kurzemē arī trīs Lībiešu krasta robežas zīmes.

Vietas, kur tiek uzstādītas šādas ceļazīmes, izvēlējās darba grupa, kurā darbojās Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Valsts valodas centra un LVC pārstāvji.

Lībiešu krasta zīmes un ceļazīmes lībiešu valodā un kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes par līgumsummu 9855 eiro (ar PVN) un 13 630 eiro (ar PVN) uzstādīs VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs", bet zīmes latgaliešu valodā par līgumsummu 78 085 eiro (ar PVN) Latvijas–Lietuvas kopuzņēmums SIA "Viadukts".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!