Valsts policijas (VP) Tehniskā atbalsta vadības nodaļas darbinieki ceturtdien, 25. janvārī, uzraudzīja ceļu satiksmes drošību, izmantojot bezpilota lidaparātu jeb dronu. Satiksmes uzraudzība ar dronu tika veikta Rīgā gan no rīta puses, gan pēcpusdienā, un kopā fiksēti 20 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju.

Ceturtdienas rīta pusē policisti uzraudzīja satiksmes drošību un vispārējo ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu Rīgā, Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā, kur fiksēja 13 agresīvus autovadītājus, kuri, ignorējot citu ceļu satiksmes dalībnieku intereses, apbrauca sastrēgumu, lai krustojumā nogrieztos pa labi. Fiksētie autovadītāji tika apturēti un saukti pie administratīvās atbildības par agresīvu braukšanu.

VP atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts naudas sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Savukārt pēcpusdienā VP Tehniskā atbalsta vadības nodaļas darbinieki kopā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Reaģēšanas biroja darbiniekiem uzraudzīja satiksmes drošību Rīgā, Augusta Deglava un Andreja Saharova ielu krustojumā, kā arī Augusta Deglava un Ulbrokas ielu krustojumā, kur fiksēja, kā septiņi automašīnu vadītāji veikuši kreisā pagrieziena manevru brīdī, kad luksofora papildsekcijā nedega zaļais gaismas signāls. Arī šie ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji tika apturēti un saukti pie administratīvās atbildības.

Par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 55 eiro.

Lai autobraucēji neapdraudētu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus ar bīstamu manevru veikšanu, VP ceļu satiksmes kontrolei periodiski izmanto dronus, uzsvaru liekot gan uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, gan ceļa zīmju ievērošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!