Foto: Shutterstock

Otrdien, 13. februārī valdība akceptēja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos, kuros noteikta kārtība un prasības elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, kas no 2024. gada ir obligāta.

Izmaiņas noteikumos ieviestas, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, jo reģistrētu transportlīdzekli un tā īpašnieku ir iespēja identificēt ceļu satiksmē, tostarp gadījumos, kad izdarīts pārkāpums.

Pērnā gada vasarā tika pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka no 2024. gada elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta un ka ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem šī veida transportlīdzekļiem. Jau iegādātiem transportlīdzekļiem reģistrācija jāveic līdz 31. martam. Pēc šī termiņa ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām ceļu satiksmē piedalīties ir aizliegts.

Apstiprinātajos noteikumos ir noteiktas prasības un kārtība attiecīgo transportlīdzekļu reģistrācijai, kā arī valsts reģistrācijas uzlīmes saņemšanai.

Ieviešot vienotu kārtību elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, tiks atvieglota transportlīdzekļa tiešsaistes reģistrācija juridiskām personām, kuras piedāvā koplietošanas mikromobilitātes rīkus.

Noteikumi paredz arī administratīvā sloga mazināšanu transportlīdzekļa īpašniekiem gadījumos, kad tiek nozaudēta reģistrācijas numura zīme.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!