Foto: Publicitātes foto

"Toyota Hilux" pikapa jaunā versija "GR Sport" ir automobilis, kas demonstrē jaunus standartus veiktspējas, braukšanas komforta un dizaina ziņā.

Kā atspēriena punktu izmantojot vairākkārtējā Dakaras rallijreida uzvarētāja mantojumu, jaunais "Hilux GR Sport" leģendāro "Toyota" pikapu, kas tiek ražots jau kopš 1968. gada, paceļ jaunā līmenī. Proti, modeļa jaunā versija, pateicoties platākai šķērsbāzei un būtiski uzlabotai vadāmībai, ir "Hilux" ar visu laiku labākajām gaitas īpašībām gan uz ceļa, gan bezceļa apstākļos.

Pie dīleriem "Hilux GR Sport" nonāks 2024. gada otrajā pusē.

Dubultkabīnes "Hilux GR Sport" nodrošina pārliecinošu uzlabotas vadāmības un stabilitātes kombināciju ar klasē labāko vilktspēju (3500 kg) un kravnesību (1000 kg).

Salīdzinot ar standarta "Toyota Hilux", "GR Sport" ir būtiski palielināta gan priekšējā, gan aizmugurējā šķērsbāze – par attiecīgi 140 mm priekšā un 155 mm aizmugurē.

Optimizētā vadāmība nodrošina pārliecinošāku stabilitāti un mazina trokšņus no vibrācijām. Arī piekare un bremžu sistēma ir pielāgota konkrētā modeļa specifikai un paredzamajiem lietošanas apstākļiem.

Jaudīgais un laika gaitā pārbaudītais 2,8 litru dzinējs, kas "Hilux" klāstā tika ieviests 2020. gadā, attīsta 204 ZS jaudu un 500 Nm maksimālo griezes momentu, un darbojas pārī ar sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu.

"Hilux GR Sport" spēcīgā mērķtiecība atspoguļojas arī salonā, kur īpaši uzsvērts augstas veiktspējas modeļu mantojums. Stilīgu noskaņu interjerā rada melna, vienkrāsaina apdares tēma, kas papildināta ar sarkaniem akcentiem, piemēram, kontrastējoši sarkanām drošības jostām, kuru sūtība ir uzsvērt "GR Sport" sportisko identitāti. Tāpat mašīnai ir pārslēgi pie stūres, kas paver iespēju pārnesumus pārslēgt manuāli, un alumīnija pedāļi kā noslēdzošais akcents sportiskajā interjerā.

Salonam eleganci piešķir perforēti sporta sēdekļi ar zamšādas un ādas apdari un sudraba krāsas šuvēm. Tie ne tikai uzlabo salona izskatu, bet arī nodrošina paaugstinātu komfortu un labāk notur pasažierus, braucot pagriezienos.

"Hilux GR Sport" ir aprīkots ar jaunāko "Toyota Smart Connect" multimediju sistēmu un 8 collu skārienekrānu. Pieslēdzot sistēmai viedtālruni vai planšetdatoru, "Apple CarPlay" var izmantot bezvadu režīmā, bet "Android Auto", pievienojot viedierīcei vadu.

Multimediju pakotnē cita starpā ietilpst piekļuve mākoņpakalpojumā bāzētai navigācijas sistēmai, kas izmanto reāllaikā atjauninātu satiksmes informāciju precīzai un efektīvai maršruta plānošanai. Vienlaikus multimediju sistēmā ir arī iegultā navigācijas sistēma, ko var izmantot, ja nav tīmekļa pārklājuma un piekļuves datu mākonim.

Papildu ērtības nodrošina visu programmatūras uzlabojumu vai atjauninājumu saņemšana bezvadu režīmā, izmantojot automobiļa datu sakaru moduli (DCM). Tas nozīmē, ka sistēmas atjaunināšanai nav nepieciešams automašīnu nogādāt servisa centrā. Tāpat sistēmu var izmantot, lai atjauninātu "Toyota T-Māte" / "Toyota Safety Sense" programmatūru.

Apvidus pārgājības un uzticamības dēļ "Hilux" ir augsti vērtēts modelis visā pasaulē, un tā jaunā versija "GR Sport" tikai spēcina šo vēsturisko mantojumu.

Jau tā iespaidīgās apvidus braukšanas spējas vēl vairāk uzlabo no 29 līdz 30 grādiem palielinātais piebraukšanas leņķis un par 20 mm paaugstinātais klīrenss. Vienlaikus šķērsbāze priekšā palielināta par 140 mm, bet aizmugurē – par 155 mm.

Vienmērīgāku un stabilāku braukšanu pa jebkāda veida ceļa segumu nodrošina jauninājumi, kuru galvenais mērķis ir vēl vairāk uzlabot vadāmību un palielināt taisnvirziena stabilitāti. Pašreizējo dubulto cauruļu amortizatoru risinājumu aizstāj mono caurules amortizatori. Pateicoties lielākam virzuļa laukumam, tie nodrošina labāku amortizācijas veiktspēju un ātrāku reakciju sarežģītos apstākļos. Tas palīdz "Hilux GR Sport" pārliecināti un droši pārvarēt nevienmērīgas virsmas.

Jaunie un vieglākie 17 collu riteņi ir aprīkoti ar visiem ceļa segumiem domātām riepām, kas uzlabo saķeri un kopējo stabilitāti. Visbeidzot vadītājam sirdsmieru nodrošina precīzu un jaudīgu bremžu sistēma ar 17 collu diskiem priekšā un 15 collu aizmugurējiem diskiem līdzšinējo trumuļu vietā.

Jaunā "Hilux GR Sport" pārdošana sāksies 2024. gada pirmajā pusē, un pirmie auto pie dīleriem nonāks 2024. gada otrajā pusē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!