Prestižā Dakaras rallijreida 477 kilometrus garajā astotajā posmā pirmdien Latvijas ekipāža Māris Saukāns un Andris Dambis, kuri "Team Latvia" komandā startē ar unikālo elektropiedziņas "OSCar eO" automašīnu, ierindojās 73.pozīcijā, bet kopvērtējumā viņi šobrīd ieņem uz 93.vietu

Saukāns/Dambis distanci veica septiņās stundās un 20:28 minūtēs, no uzvarētāja Nani Romas (MINI) atpaliekot divas stundas un 54:44 minūtes. Tikmēr otra “Team Latvia” ekipāža ar “OSCar”, kuru vada Antons Grigorovs un stūrmanis Ainārs Princs ierindojās pozīciju augstāk - 72.vietā (+02:54:23).

Savukārt otras Latvijas komandas “RE Autoclub" ekipāža Antons Meļņikovs/Antons Nikolajevs izcīnīja 23.vietu (+01:08:56), bet Iļja Kuzņecovs/Romāns Jelagins ierindojās 38.vietā (+01:45:17).

Automašīnu klases kopvērtējumā līderis ir Stefans Petransels (MINI), otrajā pozīcijā ir Robijs Gordons (+07:36), kurs brauc ar “Hummer” automašīnu, bet trešajā vietā ierindojas polis Kšistofs Holovčičs (+07:48).

Latvijas komandas kopvērtējumā: Meļņikovs/Nikolajevs - 29.vieta (+07:51:31), Kuzņecovs/Jelagins - 36.vieta (+5:14:05),Kuzņecovs/Jelagins –67.pozīcija, Grigorovs/Princis - 92.vieta (+18:17:20), Saukāns/Dambis - 93.vieta (+18: 30:05). Sacensības vēl turpina 104.ekipāžas.

Savukārt smago automašīnu klasē astotajā posmā 48.vietā ierindojās francūzis Žans Marī ar stūrmani Žanu Klodu Katē no Beļģijas un Kasparu Dambi no Latvijas. Viņi uzvarētājam Alesam Lopraisam no Čehijas zaudēja divas stundas un 42:29 minūtes. Tikmēr "RE Autoclub" smagā automašīna ar krieviem Dmitriju Pavlovu, Oļegu Uperenko un latvieti Gintu Cīruli ierindojās pēdējā, 61.pozīcijā (+05:12:07).

Pēc astoņiem posmiem Marī ekipāža atrodas 57.vietā, bet Pavlova ekipāža kopvērtējumā nav atrodama.

Vēl motociklistu klasē posmā uzvarēja Marks Koma, otrais norvēģis Pals Anders Ulevalseters (+01:55), bet trešais Rubens Fartia (+12:42.

Kopvērtējumā notikusi līderu maiņa un tagad pirmajā vietā ir Koma, kurš par minūti un 26 sekundēm apsteidz Sirilu Desprē. Tikmēr trešajā vietā ir Helders Rodrigess (+49:01).