Foto: Publicitātes foto
Latvijas komandas "RE Autoclub" somu pilots Tonijs Gardemeisters otrdien muguras savainojuma dēļ bija spiests izstāties no prestižā rallijreida "Zīda Ceļš", informēja komanda.

Gardemeisters duetā ar latviešu stūrmani Agri Pētersonu pirmdien sasniedza trešo labāko rezultātu, kopvērtējumā pakāpjoties uz sesto pozīciju. Otrdien tika apsteigti vairāki sāncenši, taču "RE Autoclub" ekipāžas ceļu augšup apstādināja pilota savainojums.

Pēc trim sacensību dienām Latvijas pārstāvis Aldis Vilcāns ar Ukrainas stūrmani Vladimiru Makarenko kopvērtējumā ir 13.pozīcijā, Māris Vilcāns, kura stūrmane ir Daira Vilcāne, ieņem 23.vietu, Andris Dambis/Māris Saukāns ar "OSCar eO" ierindojas 43.pozīcijā, bet Toms Brants/Mārtiņš Tūters ir 46.

Tradicionālā rallijreida "Zīda Ceļš" dalībnieki sestdien, 7. jūlijā devās ceļā no Maskavas Sarkanā laukumā, lai 13. jūlijā pēc nepilnu 4000 kilometru veikšanas sasniegtu mērķi no Sočiem netālajā Gelindžikā. Taču Krasnodaras apgabalā notikušo traģisko plūdu dēļ tika pieņemts lēmums saīsināt distanci, finišējot dienu ātrāk Maikopā. Apbalvošanas ceremonija būs tikai formāla, šādi godinot bojāgājušos cilvēkus.

Otrdien sportistiem bija jāveic trešā posma distanci no Volgogradas līdz Elistai. Kopumā bija 677 kilometru garumā, bet speciālais posms veidoja 488 kilometrus.

"Jau trases pirmajos 50 kilometros mūsu pilots Tonijs Gardemeisters apsteidza trīs ekipāžas, tiecoties sasniegt ļoti augstu rezultātu," komentē "RE Autoclub" direktors Roberts Elbakjans. "Stepes ceļos iebraukto sliežu dēļ neizdevās izvairīties no iekļūšanas vienā no bedrēm. Trieciena rezultātā Tonijs Gardemeisters guva muguras traumu, kas bija pietiekami nopietna, lai atteiktos no turpmākā starta "Silk Way". Latvijas autosporta līdzjutējiem vēl jāpaciešas līdz brīdim, kad pasaules līmeņa rallijreidā augstā vieta tiktu fiksēta arī sacensību noslēguma protokolā."

"RE Autoclub" komanda turpina dalību "Silk Way" rallijreidā, nodrošinot Krievijas sportista Aleksandra Terentjeva ekipāžu startu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!