Foto: Publicitātes foto

Par pasaules autorallija čempionāta (WRC) sezonas piektā posma - Argentīnas rallija - līderi pēc piektdien aizvadītajiem ātrumposmiem kļuvis soms Jari-Mati Latvala no "Volkswagen" komandas.

Latvala uzvarēja divos no piektdienas četriem "dopiem", bet pārējos divos ātrākais bija pagājušās sezonas spēcīgākais pilots Sebastjens Ožjērs no Francijas, kurš ir Latvalas komandas biedrs.

Tomēr par spīti mazajam aizvadīto ātrumposmu skaitam Latvalas pārsvars pār Ožjērs sasniedzis visai ievērojamas 18 sekundes.

Trešajā vietā salīdzinoši negaidīti atrodas ar "Citroen" braucošais brits Kriss Mīke, kurš gan līderim jau tagad zaudē vairāk kā minūti. Viņš tāpat kā cits brits Elfīns Evanss no "M-Sport" komandas, kurš ir ceturtais, izmantoja vairāku vadošo braucēju problēmas ar sacīkšu mašīnām.

Problēmas piektdienas gaitā piedzīvoja gan norvēģis Madss Estbergs ("Citroen"), gan vēl viens norvēģu sportists Andrēass Mikelsens, kurš startē ar "Volkswagen". Viņi pašlaik ieņem attiecīgi 18. un septīto vietu.

Sestdien Argentīnas posms turpināsies ar pieciem "dopiem", bet rallijs noslēgsies svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem Ožjērs kontā ir 91 punkts. Viņam ar 62 punktiem seko Latvala, bet trešo vietu ar 48 punktiem ieņem Estbergs.

Pasaules čempionāta kalendārā šosezon ir 13 sacīkstes. Noslēdzošais sezonas posms novembra vidū tiks aizvadīts Velsā.

Ožjē par pasaules čempionu pērn tika kronēts jau divus posmus pirms sezonas beigām. Pirms tam deviņus gadus pēc kārtas - no 2004. līdz 2012.gadam - čempiona gods tika leģendārajam francūzim Sebastjanam Lēbam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!