Foto: Publicitātes foto

Pēc divu gadu pārtraukuma pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā startēs sportists no Latvijas, jo savu dalību Polijas rallijam pieteikusi "LMT Autosporta akadēmijas" ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, portālu "Delfi" informēja sportistu pārstāvji.

Polijas WRC posms "LOTOS 71st Rally Poland" risināsies no 26. līdz 29.jūnijam Mikolajki pilsētas apkārtnē. Šis būs septītais pasaules rallija čempionāta posms, un notiks divās valstīs – Polijā un Lietuvā.

Piedaloties šajās sacīkstēs 20 gadu vecumā, Sirmacis kļūs par visu laiku jaunāko Latvijas autosportistu, kurš braucis pasaules rallija čempionātā.

Komanda uzskata, ka Sirmacim, pēc divkārtēja Latvijas rallija čempiona titula izcīnīšanas, ir īstais brīdis spert soli visaugstākajā līmenī, un starts Polijas WRC ir tieši tas, kas "LMT Autosporta Akadēmijas" braucēja attīstībai nepieciešams.

"Jau pirms trīs gadiem, kad "LMT Autosporta Akadēmija" sāka darbu ar jauniešiem, bija mērķis atrast perspektīvākos un ātrākos latviešu braucējus, kurus virzīt pasaules līmenī. Sirmacis ir parādījis, ka ir ātrākais R2 klases braucējs Latvijā, taču mums ir jāsaprot, vai sportists ir progresējis savā sniegumā, un vai mūsu valsts labākais jaunais rallists ir konkurētspējīgs arī pasaulē. Startējot tikai šāda līmeņa sacīkstēs, mēs varam saprast to latiņu, kur esam šobrīd. Kopumā uzskatu, ka mēs esam gatavi sevi parādīt pasaules apritē," norāda "LMT Autosporta Akadēmijas" vadītājs Dainars Dambergs.

Kopumā "LOTOS 71st Rally Poland" dalībniekiem gan Polijas, gan arī Lietuvas ceļos būs jāaizvada 24 ātrumposmi ar kopējo trases garumu 362,48 kilometri, kas no sportistiem prasa nopietnu fizisko sagatavotību.

Šajā rallijā R2 klasē startēs vairāk nekā 20 braucēji no visas pasaules, tajā skaitā 12 "Drive DMACK Fiesta Trophy" dalībnieki - tas nozīmē, ka Sirmača debija WRC būs visnopietnākajā līmenī.

Komandas mērķis šoreiz nav uzvarēt, bet gan saprast kādā līmenī sportists ir starp pasaules labākajiem R2 klases braucējiem.

Šoreiz galvenais komandas izvirzītais mērķis ir iegūt vietu "Drive DMACK Shootout" pasākumā, kas ir izveidots seriāls, kas notiek piecos pasaules čempionāta posmos, paralēli "Drive DMACK Fiesta Trophy".

Katrā posmā no visām ekipāžām, kas startē ar Ford Fiesta R2 automašīnām un DMACK riepām, ātrākā saņem iespēju gada beigās Anglijā piedalīties "Shootou"t sacensībās – to uzvarētājs saņem iespēju 2015.gadā startēt vienā pasaules rallija čempionāta posmā ar "Ford Fiesta R5" automašīnu.

Sirmača uzdevums ir nopelnīt vietu šajā "Shootout", tieši tāpēc ekipāža Polijas rallijā startēs ar "DMACK" ražotāja riepām. Nav izslēgts, ka šīs riepas "LMT Autosporta Akadēmijas" braucēji izmēģinās arī kādā Latvijas rallija čempionāta posmā.

"Nenoliegšu, ka esmu satraukts par gaidāmo startu pasaules līmenī. Esmu priecīgs, ka šajās sacīkstēs objektīvi varēšu novērtēt un salīdzināt savus spēkus ar šī brīža vadošajiem WRC R2 klases braucējiem. Lielu pateicību par šo iespēju vēlos izteikt visai "LMT Autosporta Akadēmijas" komandai un projekta atbalstītājiem. Centīšos cik spēka, lai nevienam neliktu sevī vilties," sacījis Sirmacis.

Uz pasaules čempionāta posmu Polijā līdzi dosies arī Sirmača komandas biedrs Kristaps Feldmanis. 18 gadus vecā sportista uzdevums šajās sacīkstēs būs iepazīties ar ceļu specifiku, apgūt dažādas nianses, saprast, ko nozīmē dalība WRC, kā arī izjust pasaules līmeņa sacensību garu un būt kopā ar komandu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!