Foto: Publicitātes foto

Divkārtējā Latvijas čempione autokrosā bagiju B600 grupā, "LMT Autosporta Akadēmijas" pilote Beate Klipa, šosezon startēs Ziemeļeiropas (NEZ) rallijkrosa čempionātā kroskartiem. Beate piedalīsies visos četros posmos, kas risināsies Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā un Dānijā, informē komandas preses dienests.

Šosezon sportiste plāno aizvadīt vismaz 14 sacensības, startējot septiņos "ProKart" kartingu seriāla posmos ar DD2 klases gokartu, trijās auto šosejas sacensībās "Super 1600" klasē un četros NEZ kroskartu posmos "CrossKart Xtreme" ieskaitē.

"Šis man būs jauns izaicinājums, jo nekad iepriekš neesmu startējusi ārpus Baltijas valstīm, turklāt tik lielā konkurencē," atzīst Beate. "Izskatās, ka man varētu būt ap 30 konkurentiem, kas sacensības padarīs aizraujošas un neprognozējamas! Protams, pirmais posms Hēljesā, Zviedrijā, būs kas īpašs. Gan tādēļ, ka tās būs manas pirmās sacensības čempionātā, gan arī tādēļ, ka šī trase, kurā notiek arī pasaules rallijkrosa čempionāta posms, tiek uzskatīta par vienu no labākajām rallijkrosa trasēm pasaulē."

Sezonu Beate sāks jau 1. maijā, startējot Latvijas auto šosejas čempionāta pirmajā posmā Pērnavā. Nedēļu vēlāk viņa sacentīsies "ProKart" kartingu sacensībās Kandavā, bet drīz pēc tam jau dosies uz Hēljesu piedalīties NEZ kroskartu čempionātā.

Lai pienācīgi sagatavotos sacensībām, šobrīd tiek pamatīgi pārbūvēts Beates bagijs, ar kuru viņa izcīnīja Latvijas autokrosa čempiona titulus iepriekšējās divās sezonās. Bagijam tiek uzstādīts jauns – jaudīgāks – 750 kubikcentimetru dzinējs, kā arī citi amortizatori.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!