Foto: Mārtiņš Jankovskis

Ar startiem "ProKart kauss 2017" pirmajā posmā sākusies arī "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa otrā sezona, un šogad projektā piedalās jau 15 mācību iestādes. Pirmajās sacīkstes laurus plūca Daugavpils Būvniecības tehnikuma komanda, iegūstot gan "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa 1. vietu, gan arī finišējot uz goda pjedestāla "ProKart kauss 2017" ieskaitē.

"ProKart kauss 2017" pirmās sacīkstes norisinājās Madonas kartingu trasē. Pirms sacīkstēm komandām bija iespēja pārbaudīt savu kartingu tehnisko gatavību un aizvadīt kopējos treniņus. Tieši panākumi "ProKart kauss 2017" seriāla sešos posmos, kā arī tehnikas sagatavotība un atbalstītāju daudzums, noteiks "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa otras sezonas uzvarētājkomandu.

"Esmu gandarīts, ka varējām paplašināt mācību iestāžu skaitu "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa projektā no 11 līdz 15 mācību iestādēm. Redzu arī, ka jaunieši ir sasparojušies un entuziasma pilni, jo no vairākām skolām šogad sacensībās piedalās pat divas komandas," saka Dainars Dambergs, LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs. "Īpaši atzinīgi vērtēju Daugavpils Būvniecības tehnikuma komandas, kas pagājušo gadu beidza ne ar tiem labākiem rezultātiem, bet jaunieši ir centušies, gatavojušies un strādājuši, kam šogad redzam arī rezultātu - pirmā un sestā vieta Skolu kartingu kausa ieskaitē. Neapšaubāmi, priecē arī tas, ka lielākā daļa "Prokart kauss 2017" dalībnieku "TK Senior klasē" ir tieši "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa kartinga komandas."

Tāpat LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs atzīmēja, ka dažas komandas nebija paguvušas sagatavoties tehniskā jomā, jo nav bijis pietiekami laika, taču jaunieši rosās un jau pasūtītas visas nepieciešamās lietas, lai uzlabotu un sagatavotu savus braucamos nākamajām sacensībām.

Komandas bija atvedušas līdzi arī prāvus atbalstītāju un līdzjutēju pulkus, un kopumā varēja just vienotības un saliedētības atmosfēru. Savas komandas jaunieši atbalstīja gan trases malās, gan palīdzot praktiski.

Nākamais "ProKart kauss 2017" posms un "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kausa ieskaites sacīkstes notiks 20. maijā Ropažos, Sporta kompleksā "333", tad 10. jūnijā Madonā, 15. jūlijā un 12. augustā Kandavā, bet pēdējās sacīkstes notiks 30. septembrī Smiltenē.

Projekts "LMT Autosporta Akadēmijas" Skolu kartingu kauss tapis "LMT Autosporta Akadēmijai" sadarbojoties ar Latvijas Mobilo Telefonu un Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisiju. Tas paredzēts tehnikumu audzēkņiem un vidusskolēniem un tā mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam. Lai to veicinātu, skolas saņēmušas jaunus un vienādus Itālijā ražotus sporta kartingus. Tāpat jauniešiem jau ir notikuši un vēl paredzēti semināri un treniņi Latvijā populāru autosportistu vadībā

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!