Foto: FIAERC.COM

Tā kā "Rally Liepāja" ir noslēdzošais Eiropas (ERČ) un Latvijas (LRČ) rallija čempionāta posms, tajā tiks noskaidroti visi medaļu ieguvēji.

Rallija ekipāžām vairs nav iespēju galvenā sezonas uzdevuma izpildi atlikt uz nākamo reizi, jo ar "Rally Liepāja" noslēdzas sezona un tiek saskaitīti pēdējie kopvērtējuma punkti. ERČ pirms sezonas pēdējā posma uzvaru kopvērtējumā priekšlaicīgi nodrošinājis tikai junioru U28 ieskaites klasē startējošais Marijans Grībels, bet pārējās piecās ieskaites klasēs – ERC, ERC 2, ERC 3, ERC Junior U27, kā arī ERC komandu ieskaitē – uzvarētājus noteiks pēc Latvijas posma iznākuma.

Latvijas rallija čempionātā Rally Liepāja ietvaros noritēs sezonas divi pēdējie posmi, tādējādi nedēļas nogalē iespējams iegūt divkāršu punktu summu. LRČ ieskaitē čempiona titulu jau nosrošinājis Kalle Rovanpera, tāpēc sagaidāma tikai cīņa par otro vietu starp Nikolaju Grjazinu (92 punkti) un Jāni Berķi (84 punkti). Turklāt, divu posmu norise vienā nedēļas nogalē cīņā par godalgoto vietu ļauj iesaistīties kopumā 10 šīs klases ekipāžām.

LRČ2 ieskaites klasē skatītājus priecēs kopvērtējuma līderis Aleksandrs Mihailovs (111 punkti), kuram gan šoreiz nāksies iztikt bez cīkstēšanās ar tuvāko sekotāju Aleksandru Gorelovu (85 punkti), bet apņēmības pilni uzlabot savas pozīcijas ir Lins Vaškis (šobrīd 3. vieta, 67 punkti), Jānis Vorobjovs (4. vieta, 46 punkti) un Reinis Nitišs (5. vieta, 39 punkti).

LRČ3 klasē par titulu cīnās liepājnieks Mārtiņš Sesks (116 punkti) un leģendārā autosportista Petera Solberga dēls Olivers Solbergs (93 punkti). Abus jaunos talantus gaida arī LRČ Juniors ieskaites uzvarētāja noskaidrošana, kur Seskam pirms Rally Liepāja ir 34 punktu pārsvars. Līdera godu RK1 klasē centīsies aizstāvēt Pjotrs Turkins, un Kurzemes ceļos izšķirsies arī uzvarētāji komandu ieskaitē, kur pēc pieciem posmiem vadībā atrodas "Sports Racing Technologies" (131 punkts), kam uz pēdām min "TGS Worldwide", kam vien par 13 punktiem mazāk.

Soļa attālumā no trešā Eiropas čempiona titula pēc kārtas ir polis Kajetans Kajetanovičs (145 punkti), kurš pirmajos septiņos sezonas posmos sasniedzis 24 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju portugāli Bruno Magalešu (121 punkts). Lai gan pārsvars ir vērā ņemams, Kajetanovičam Rally Liepāja nebūs viegla pastaiga pa Kurzemes ceļiem. Šajā rallijā iespējams izcīnīt līdz pat 39 punktiem, taču Magaleša uzdevumu apgrūtina tas, ka polis Liepājā startēs jau ceturto reizi, kamēr Magalešam šī būs debija Kurzemes ceļos. Atgādinām, ka ERC kopvērtējumā tiek skaitīti seši no astoņiem sezonas laikā gūtajiem rezultātiem.

Tā kā Rally Liepāja nestartēs Braiens Bufjē, trešo vietu ERC kopvērtējumā iespējams izcīnīt Aleksejam Lukjaņukam – šī brīža ceturtās pozīcijas īpašniekam nepieciešams savam rēķinam pievienot vēl 12 punktus, lai sezonas izskaņā nodrošinātu godalgotu pozīciju. ERC ieskaites klasē piedalīsies arī latviešu piloti Ralfs Sirmacis un Jānis Berķis, kā arī ar Latvijas automobiļu federācijas licenci startējošie Kalle Rovanpera un Nikolajs Grjazins.

Saistošas cīņas gaidāmas ERC 2 klasē (N4 grupa), kur pārsvaru čempionāta kopvērtējumā centīsies nosargāt itālis Zelindo Melegari (152 punkti), no kura tikai par 4 punktiem atpaliek ungārs Tibors Erdi (148 punkti). Paredzams, ka ārvalstu autosportistu cīņās iejauksies arī pieredzējušais latvietis Jānis Vorobjovs, un FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs.

Liepājā titula īpašnieku nodkairos arī priekšpiedziņas ERC 3 klases ekipāžas. Pagājušā gada čempionam Krisam Ingremam (120 punkti), lai atkārtoti izcīnītu titulu, šoreiz būs jāpārspēj uzreiz četri konkurenti – viena punkta attālumā esošais čehs Filips Marešs (119 punkti), tikko līgumu ar "Hyundai Motorsport" parakstījušais soms Jari Hutunens (104 punkti), turks Bugra Banazs (102 punkti) un polis Aleksandrs Zavada (97 punkti). Līdzās sezonas laikā brangu punktu bagāžu iekrājušajiem autosportistiem startēs arī liepājnieks Mārtiņš Sesks, kurš reģiona ceļus pārzin labāk par jebkuru citu, un kurš savu skatītāju klātbūtnē centīsies līderiem atņemt iespējami daudz punktu.

"Rally Liepāja" noslēgs arī sešus posmus garo ERC Junior čempionātu, kura kopvērtējumā tiek skaitīti četri no sešiem rezultātiem. ERC Junior U28 čempions jau zināms, bet ar Latvijas automobiļu federācijas (LAF) licenci pieteiktajam Nikolajam Grjazinam cīņā ar divām "Peugeot Rally Academy" ekipāžām Hosē Antonio Suaresu un Pepi Lopesu vēl jānodrošina otrā vieta čempionāta kopvērtējumā.

Lielākajai daļai ERC 3 dalībniekiem startējot arī ERC Junior U27 ieskaitē, tieši nianse, ka kopvērtējumā tiek summēti četri no sešiem posmiem, nedaudz maina līderu izkārtojumu. Cīņā par čempiontitulu līderpozīcijā atrodas čehs Filips Marešs (117 punkti), kam seko Kriss Ingrams (115 punkti), Jari Hutunens (106 punkti) un Aleks Zavada (99 punkti).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!