Portāls "Delfi" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā raidījuma "Ātruma cilts" jaunāko sēriju. Šoreiz studijā saruna par legālo un nelegālo Latvijas autosportu kopā ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) pārstāvjiem Gunāru Kosoju un Eduardu Kalvi. Kā arī raidījuma studijā viesojas latvietis, kura talantu novērtē pasaules autosportisti – Mārtiņš Zūlis, WRC komandas "Tommi Mäkinen Racing" mehāniķis.

Reaģējot uz šobrīd aktuālo tēmu par legālajām un nelegālajām autosporta sacensībām, "Ātruma cilts" vadītāji Pauls Timrots un Ilmārs Līkums uz sarunu aicinājuši LAF viceprezidentu un Krosa komisijas vadītāju Gunāru Kosoju un LAF Standarta automobiļu komisijas vadītāju Eduardu Kalvi, sacensību rīkotāju ar teju 20 gadu pieredzi.

LAF pārstāvji uzsver, ka autosporta sacensībām ir jānotiek licencētās trasēs, licencētu tiesnešu vadībā, lai padarītu autosportu drošāku. Pauls un Ilmārs izjautā viesus par to, ko oficiāli drīkst un nedrīkst darīt sacensību rīkotāji un ar ko licencēta trase atšķiras no nelegālas. Diskusijā tiek noskaidrots, kāpēc ir vērts sadarboties ar LAF, saskaņojot autosporta notikumus un kā nesaskaņotu pasākumu rīkotāji apdraud sacensību braucējus, skatītājus un autosporta attīstību.

"Ātruma cilts" šoreiz arī aizsāk jaunu rubriku "Latvieši pasaulē". Tās pirmais viesis ir Mārtiņš Zūlis, bijušais "RX Peugeot" komandas čempiona Sebastjena Lēba galvenais mehāniķis. Mārtiņš nesen ir uzsācis karjeru WRC, pievienojoties "Tommi Mäkinen Racing" komandai Somijā. Skatītāji varēs uzzināt, kāpēc talantīgais mehāniķis izlēmis rallijkrosu nomainīt pret ralliju un kādi ir Mārtiņa karjeras mērķi jaunajā komandā. Raidījuma vadītāji izmantos iespēju noskaidrot, vai ezeru zemes iemītnieki somi "gāž" pa ezeru ledu tikpat traki kā latvieši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!