Foto: Publicitātes foto
Sestdien, 9. jūnijā, Biķernieku trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta izturības komandu otrā posma sacīkstes, kurās uz starta izgāja 19 komandas. Lieliski otro posmu uzsāka vienīgā latviešu komanda "Flash Racing Latvia", kura spēja izcīnīt uzvaru kvalifikācijā. Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ latviešu komanda finišu nesasniedza.

Pirmo reizi Baltijas izturības čempionāta vēsturē pirmo starta pozīciju izcīnīja latviešu komanda. "Flash Racing Latvia" ("BMW 330d") ar Artūru Batraku pie stūres spēja uzrādīt ātrāko apļa laiku kvalifikācijā, apsteidzot Lietuvas "GSR Motorsport" ("VW Golf GTI TCR") komandu par nieka 0,05 sekundēm. Šis "Flash Racing Latvia" komandai bija pirmais sezonas starts, jo pirmajā posmā motora defekta dēļ komanda uz starta neizgāja.

Arī pēc pirmās stundas "Flash Racing Latvia" spēja noturēties pirmajā trijniekā starp spēcīgajām "Rotoma Racing" ("BMW M3" (E92)) un "GSR Motorsport" komandām. Tomēr, neilgi pirms braucēju maiņas, tika konstatēts degvielas caurules defekts un tās maiņa aizņēma pārāk daudz laika, un komanda atkrita uz 15. pozīciju. Arī vēlāk tehniskās ķibeles neļāva pacīnīties par labām pozīcijām, un komanda nolēma izstāties.

Cīņa par līderpozīciju kopvērtējumā norisinājās starp pirmā posma uzvarētājiem "Rotoma Racing" un "GSR Motorsport" komandām. Līdz pat sacensību beigām cīņa bija līdzīga, tomēr pēdējā pilota nomaiņa "Rotoma Racing" komandai bija pārāk ilga un, atgriežoties otrajā pozīcijā, tā arī neizdevās pietuvoties. Pārāki šoreiz bija "GSR Motorsport" ar igauni Miku Mātenu un lietuvieti Ernestu Globīti komandas sastāvā, trešajā vietā finišēja vēl viena lietuviešu "Energizer Racing" ("VW Golf GTI TCR") komanda.

Svētdien, 10. jūnijā, skatītājiem būs iespējams redzēt vēsturisko automašīnu seriāla "Dzintara aplis" dalībniekus un Baltijas čempionāta "Hankook Trophy" klases. Jaudīgāko rūkoņu trasē sagādās "Baltic Touring Car" automašīnas un patīkami vēsturisks un ātrs sniegums būs no vēsturisko "Formula Junior" pārstāvjiem, kuri pirmo reizi aizvadīs sacīkstes Rīgā, 60. gadu jubilejas tūres ietvaros. Sastāvā būs vairāki lieliski braucēji no ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Dānijas, Jaunzēlandes un citām valstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!