Foto: Publicitātes foto
14. un 15. jūlijā Biķernieku trasē norisināsies grandiozas sacensības – "Biķernieku Motorsporta festivāls 2018", kura ietvaros divu dienu laikā varēs redzēt sacensības dažādos sporta veidos – pasaules čempionāts spīdvejā U21 komandām, NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionāts, "ESSVE Grand Prix" Latvijas rallijkrosa čempionāta 3. posms, Baltijas rallijkrosa kauss 1. posms, kā arī "Latvijas Nafta Supermoto" kausa sacensības, kurās kopā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no vismaz 10 valstīm.

Festivāla organizators Jānis Bergs atklāj: "Starp sportistiem redzēsim arī Vasīliju Grjazinu, kas startē Eiropas rallijkrosa čempionātā RX2 klasē, kā arī 2016., 2017. gada Eiropas čempions "Super 1600" klasē ungārs Kristians Sabo. Piedalīsies astoņi Latvijas sportisti kroskartu sacensībās, starp kuriem latviešu dāma – Beate Klipa. Supermoto sacensībās latviešiem pievienosies arī viens Somijas sportists, Baltijas rallijkrosa ieskaitē plaši pārstāvēti kaimiņi – lietuvieši. Sportistiem vēl šonedēļ ir iespēja reģistrēties, tādēļ īsto ainu redzēsim sestdien."

Rīgā, lai piedalītos NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionātā, ierodas rekordliels sportistu skaits no septiņām Eiropas valstīm. "Pirms nedēļas nogalē gaidāmajām sacensībām satraukuma nav – drīzāk ir liela gandarījuma sajūta par paveikto, jo lai tāda mēroga sacensības norisinātos pie mums, bija jāiegulda pamatīgs darbs ne tikai šajā, bet arī iepriekšējos gados. Esmu pārliecināts, ka sacensības norisināsies augstā līmenī," gatavību uzņemt šāda apjoma sacensībās vērtē NEZ Kroskartu komisijas pārstāvis Jānis Beļakovs.

Turpinot par latviešu sportistu dalību kroskartu sacensībās – lai arī viņu ir skaitliski mazāk, viņi ir ātri un gatavi cīnīties par augstākajām vietām. "Priecē kuplais jauno sportistu skaits "Mini-Crosskart" klasē, jo viņiem, vērojot vecākos latviešu un ārvalstu sportistus, būs iespēja gūt neatsveramu pieredzi turpmākajām gaitām sportā. Tieši dalība starptautiska līmeņa sacensībās jau no agra vecuma, var būt par pamatu augstiem sasniegumiem sportiskajā karjerā. Biķernieku Motorsporta festivāls ir nebijuša formāta sacensības, un, raugoties no skatītāju viedokļa, esmu pārliecināts, ka būs interesanti. No organizatoru puses, tiek darīts viss, lai tā būtu," stāsta NEZ Kroskartu komisijas pārstāvis Jānis Beļakovs.

"Šogad, rallijkrosa posmiem piešķirts Latvijas Čempionāta statuss – tas cēlis sacensību līmeni un radījis jaunu izaicinājumu sportistiem, cīnoties par Latvijas čempiona statusu savās klasēs. Manā gadījumā – centīšos atkārtot pagājušās sezonas sniegumu, noturot līderpozīcijas "Lada RX" klasē. Sagatavošanās posms pirms sezonas nav mainījies – tiek cītīgi strādāts gan pie tehnikas uzlabojumiem, gan braukšanas taktikas. Nedēļas nogalē gaidāmo sacensību formāts ir interesants un kaut kas nebijis. Ceru, ka tas pulcēs kuplu līdzjutēju skaitu. Kas zina? Varbūt kāds nāks atbalstīt mūsu spīdvejistus, un konstatēs, ka tas rallijkross arī ir interesanta štelle," stāsta Rencēnu autokluba komandas sportists, 2017. gada "Lada RX" klases 1. vietas ieguvējs Valters Liepiņš.

Biļetes uz Biķernieku Motorsporta festivālu iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs vai internetā Bilesuserviss.lv. Biļešu cena vienai dienai ir 15 eiro, bet abām dienām – 25 eiro; savukārt 12,50 eiro ir pensionāriem, II, III grupas invalīdiem un bērniem no 12 līdz 18 gadu vecumam, uzrādot apliecību vai personas apliecinošu dokumentu. I grupas invalīdiem un bērniem līdz 11 gadu vecumam – bezmaksas ieeja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!