2018. gada FIA Eiropas junioru rallija čempions U27 klasē Mārtiņš Sesks debiju ar pilnpiedziņas R5 klases auto aizvadīs Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā "Rally Liepāja, kas notiks no 24. līdz 26. maijam.

Rallija pilotam Mārtiņam Seskam šis būs ceturtais starts Latvijā notiekošajā ERC posmā "Rally Liepāja".

Atgādināsim, ka par izcīnīto titulu Mārtiņš Sesks saņēma balvu – iespēju startēt divos FIA Eiropas rallija čempionāta posmos ar pilnpiedziņas "Škoda Fabia R5" klases automašīnu, tādējādi veicinot viņa tālāko karjeras attīstību un prasmju izaugsmi. Trešdien apstiprināts, ka pirmais no diviem rallijiem būs "Rally Liepāja" , bet otrs – Itālijā notiekošais "Rally di Roma Capitale" (19.-21.jūlijs).

"Lai gan sākotnējais plāns bija nedaudz citādāks, uzsākot gatavošanos sacensībām, piedaloties komandas sapulcēs un treniņos, sapratām, ka mums nepieciešams vairāk laika, lai augstvērtīgi sagatavotos pirmajam startam ar pilnpiedziņas "Škoda Fabia R5". Tas tomēr ir pilnīgi cits auto – nesalīdzināms ar priekšpiedziņas R2 auto, ar kādiem esmu startējis iepriekš. Turklāt mūsu mērķis nav tikai piedalīties sacensībās un izbraukt distanci. Vēlamies gūt iespējami daudz zināšanu un prasmju – bet lai to panāktu, nepieciešams rūpīgs mājasdarbs," teica LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots Mārtiņš Sesks. "Izmainot sacensību kalendāru, iegūsim trīs papildu nedēļas, kas lieti noderēs sagatavošanās procesā. Būtiskākā nianse ir mūsu ekipāžas sadarbība – Liepājas rallija ātrumposmi ir zināmāki, kam vajadzētu palīdzēt sadarbības uzlabošanai un pārliecības atgūšanai. Lai gan uz asfalta seguma debija ar pilnpiedziņas auto būtu bijusi vienkāršāka, šobrīd svarīgas ir arī ilgtermiņa prioritātes. Arī nākamais pasaules čempionāta posms būs Sardīnijā, kura segumam ir zināmas līdzības ar to, kāds mūs sagaida Liepājā."

Sesks nenoliedza, ka viņš Liepājā gribēja startēt arī tāpēc, lai varētu izbaudīt vietējo līdzjutēju atbaltu. "Faniem nu nebūs jāmēro tāls ceļš, lai vērotu mūsu startus ātrumposmos," viņš teica.

Mārtiņa Seska / Krišjāņa Caunes 2019.gada sacensību kalendārs*:

Datums

Čempionāts

Sacensības

Valsts

18.-19.janvāris

LRC

Rally Alūksne

Latvija

9.februāris

LRC

Rallijs Sarma

Latvija

14.-17.februāris

Junior WRC

Rally Sweden

Zviedrija

28.-31.marts

Junior WRC

Corsica Linea - Tour de Corse

Francija

24.-26.maijs

FIA ERC

Rally Liepāja

Latvija

13.-16.jūnijs

Junior WRC

Rally Italia Sardegna

Itālija

19.-21.jūlijs

FIA ERC

Rally di Roma Capitale

Itālija

1.-4.augusts

Junior WRC

Neste Rally Finland

Somija

3.-6.oktobris

Junior WRC

Wales Rally GB

Lielbritānija

Junior WRC – FIA pasaules junioru rallija čempionāts
FIA ERC – FIA Eiropas rallija čempionāts

LRC – Latvijas rallija čempionāts

*Kalendārā iespējamas izmaiņas

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!