Uzsākts sarunu process par FIA Eiropas rallija čempionāta posma "Rally Liepāja" iespējamo iekļaušanu FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2020. gada sezonas kalendārā, portālu "Delfi" informēja posma rīkotāji.

FIA pasaules rallija čempionāta 2020. gada sezonu skārusi Covid-19 vīrusa izplatība pasaulē, kā rezultātā bijis nepieciešams atcelt piecus plānotos rallijus, bet vēl divi pārcelti uz nenoteiktu laiku. Pagājušajā nedēļā WRC vadītājs Olivers Ciesla apstiprināja, ka tiek meklēti unikāli risinājumi, lai aizvadītu pilnvērtīgu čempionāta sezonu, tajā iesaistot arī starptautiski atzītas sacensības. Starp tām ir arī "Rally Liepāja", kuru jau kopš pirmās sarīkošanas reizes 2013. gada atzinīgi novērtējis FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotājs "Eurosport Events", Starptautiskā automobiļu federācija un sacensību dalībnieki. "Rally Liepāja" šogad uzņems FIA ERC sezonas otro posmu, kura norise paredzēta 14.–16. augustā.

"Mēs, "RA Events" un WRC rīkotājs, pirmdien noslēdzām pirmo paplašināto darba sarunu, kurā apskatījām vairākus organizatoriskus jautājumus. Sarunas noslēgumā guvām priekšstatu par nosacījumiem un turpmāk veicamo darba apjomu, lai Latvijā sarīkotu FIA pasaules rallija čempionāta posmu, vienlaicīgi uzņemot arī FIA Eiropas rallija čempionāta posmu. Vēlos uzsvērt, ka šis ir tikai sarunu procesa sākums, un šobrīd vēl neviena no pusēm nav tuvu gala lēmumiem šajā jautājumā," sacīja "Rally Liepāja" rīkotāja "RA Events" direktors Raimonds Strokšs.

"Šis būs ārkārtīgi sarežģīts uzdevums, jo līdz sacensību startam ir mazāk par diviem mēnešiem, tāpēc aicināsim sadarbības partnerus – Latvijas valdību un rallija pilsētas Liepāju un Talsus –, sēsties pie sarunu galda, lai rekordīsā laikā izsvērtu visus šī piedāvājuma organizatoriskos un finansiālos aspektus. Tikai strādājot kopā, varam rast risinājumus, kā izpildīt nosacījumus, lai Latvijā uzņemtu pasaules rallija čempionāta posmu, to sarīkojot kopā ar FIA ERC posmu," turpināja Strokšs.

Ja sarunas par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā noslēgsies veiksmīgi, nekavējoties tiks uzsāktas konsultācijas ar "Eurosport Events" par veidu, kā vislabāk apvienot šos divus posmus vienās sacensības, parūpējoties par ERC komandu un dalībnieku interesēm, kuri "Rally Liepāja" piedalījušies jau vairākus gadus. "Eurosport Events" kopš pirmās "Rally Liepāja" sarīkošanas reizes bijis viens no nozīmīgākajiem "Rally Liepāja" sadarbības partneriem, kas allaž rūpējies par veiksmīgu sacensību norisi, un arī šoreiz sarīkojot Rally Liepāja tiks pilnībā ievēroti visi sadarbības nosacījumi. Neatkarīgi no sarunu procesa par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā iznākuma, "Rally Liepāja" saglabās vietu 2020. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā un notiks 14.–16. augustā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!