Foto: AFP/Scanpix/LETA

Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotāji "Eurosport Events" atbalsta Latvijas posma "Rally Liepāja" pievienošanu pasaules rallija čempionāta (WRC) kalendāram.

Jau ziņots, ka Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) WRC rīkotāji un "Rally Liepāja" rīkotājs "RA Events" ir sācis sarunas par Liepājas rallija iespējamu iekļaušanu 2020. gada sezonas kalendārā.

FIA pasaules rallija čempionāta 2020. gada sezonu skārusi Covid-19 vīrusa izplatība pasaulē, tāpēc ir atcelti jau pieci plānotie ralliji, bet vēl divi pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Pagājušajā nedēļā WRC vadītājs Olivers Sīsla apstiprināja, ka tiek meklēti "unikāli risinājumi, lai aizvadītu pilnvērtīgu čempionāta sezonu, tajā iesaistot arī starptautiski atzītas sacensības". To vidū ir arī "Rally Liepāja", kuru kopš pirmās sarīkošanas reizes 2013. gadā atzinīgi novērtējis FIA ERC rīkotājs "Eurosport Events", FIA un sacensību dalībnieki.

"Mēs atbalstām šo ideju un uzticēsimies vietējiem rīkotājiem šāda veida pasākuma organizēšanā," pauž "Eurosport Events" vadītājs Fransuā Ribeiru. "Ārkārtas apstākļi prasa ārkārtas risinājumus, un mēs darīsim visu iespējamo, lai palīdzētu WRC šajā grūtajā periodā, tajā pašā laikā aizsargājot ERC braucējus un komandas."

Ribeiru uzsver, ka WRC ir pavisam citāda mēroga organizācija, tādējādi nepieciešamas izmaiņas budžetā, lai pielāgotos pašreizējam formātam.

"Man nav nekādu šaubu, ka mēs kopā ar WRC rīkotājiem un Latvijas pusi atradīsim risinājumu, lai varētu aizvadīt šādas sacensības," atzīmē Ribeiru.

Liepājas rallijs šogad būs FIA ERC sezonas otrais posms, kura norise paredzēta no 14. augusta līdz 16. augustam.

Ja sarunas par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā noslēgsies veiksmīgi, nekavējoties tiks uzsāktas konsultācijas ar "Eurosport Events" par veidu, kā vislabāk apvienot šos divus posmus vienās sacensības, parūpējoties par ERC komandu un dalībnieku interesēm, kuri "Rally Liepāja" piedalījušies jau vairākus gadus.

Lai kāds arī būtu sarunu procesa par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā iznākums, "Rally Liepāja" saglabās vietu 2020. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā un notiks augustā.

Startu rallijā apstiprinājuši arī vietējie piloti Mārtiņš Sesks un Reinis Nitišs.

Sezonas sākumā no janvāra līdz marta vidum tika aizvadīti trīs WRC posmi, kas norisinājās Montekarlo, Zviedrijā un Meksikā, kopvērtējuma vadībā atrodoties "Toyota" franču braucējam Sebastjanam Ožjē.

Nākamās plānotās sacensības WRC kalendārā šobrīd ir Turcijas rallijs septembra beigās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!