Foto: Publicitātes foto

Pēc divu gadu pārtraukuma 12. februārī Gulbenes novadā ideālos apstākļos norisinājās tradicionālais ziemas rallijs "Sarma 2022", kurā triumfēja pieckārtējais Somijas čempions Tēmu Asunmā ar stūrmani Villi Mannisenmāki un "Škoda Fabia Rally2 evo" rallija automašīnu, kuri rallija ātrumposmos sarūpēja aizraujošu divcīņu ar ukraiņi Valēriju Gorbanu, Sergeju Larensu un viņu "Mini John Cooper Works WRC".

Bronzas godalgu pēdējā ātrumposmā izcīnīja igaunis Karls Martins Volvers ar Martinu Madisso un sevis būvēto "Škoda Fabia Proto". Ātrākā no latviešu ekipāžām – Mārtiņš Sesks un Renārs Francis savā pirmajā rallijā ar "Škoda Fabia R4" spēja izcīnīt septīto vietu kopvērtējumā un uzvaru savā ieskaites grupā.

Sākotnēji tika prognozēts, ka cīņa par uzvaru rallijā "Sarma 2022" notiks starp vairākām ekipāžām, bet jau pirmajā ātrumposmā kūlenis no cīņas izslēdza Krievijas sportistu Igoru Bulantsevu, bet otrā ātrumposma vidū smaga kļūda pārstrīpoja igauņa Georga Linnamāe cerības uzvarēt.

Arī citas Baltijas un Krievijas ekipāžas pieļāva dažādas sīkākas kļūdas un atpalika no līderiem. Tādējādi uzvaras ātrumposmos līdzīgi sadalīja Tēmu Asunmā un Valērijs Gorbans, taču kopsummā par 11,54 sekundēm ātrāks izrādījās soms. Šī bija trešā reize vēsturē, kad rallija "Sarma" uzvarētāju lauri devās uz Somiju – 2016. un 2017. gadā uzvaru rallijā "Sarma" izcīnīja šībrīža pasaules čempionāta dalībnieks Kalle Rovanpera.

Interesanta cīņa bija vērojama arī jauniešu grupā LRC4, kurā pēc igauņa Pranko Korgesāra izstāšanās izveidojās divi dueļi – par uzvaru cīnījās igauņi Karls Markuss Sei un Jaspars Vahers, bet par atlikušo vietu uz goda pjedestāla Jooseps Ralfs Nogene un Krievijas sportists Aleksandrs Zaicevs. Lai arī Zaicevs sākotnēji bija ātrāks, Nogene spēja to apsteigt un uz pjedestāla šajā klasē kāpa tikai Igaunijas sportisti.

Arī LRC5 grupā izvērtās interesanta cīņa – rallija sākumā dueli par uzvaru izveidoja Jānis Vorobjovs un Timo Korge, taču viltīgie Druvienas ceļi pievīla viņus abus – Vorobjovs ne tikai pārsita riteni un zaudēja minūti, bet arī saņēma piecu minūšu sodu par braukšanu uz trijiem riteņiem. Savukārt Korge ar nolauztu riteni no trešā ātrumposma nespēja izbraukt. Tādējādi cīņu par uzvaru pārņēma Edijs Bergmanis un igaunis Aiko Aigro. Šī cīņa turpinājās līdz pat finišam, un Bergmanis izrādījās par 6,31 sekundi ātrāks.

LRC6 grupā pārliecinošu uzvaru, apsteidzot tuvākos sekotājus par divām ar pus minūtēm, izcīnīja lietuvietis Martinas Samsonas. LRC7 grupā tehniskās neveiksmes pa vienam likvidēja līderus – sākumā Uldi Lepiksonu, tad Ivo Ķilpi un visbeidzot Ralfu Sirmaci. Tādējādi uzvaru izcīnīja igaunis Karels Tolps, kurš visu ralliju cīnījās ar Madaru Dīriņu un to apsteidza tikai par 6,23 sekundēm.

RK11 grupas pjedestālu sadalīja Kristaps Dzīvītis. Matīss Mežaks un Jānis Sala, savukārt RK12 grupā Reinis Trūps un Ēriks Kursišs, bet RK13 – Viesturs Tilgass un Jānis Vanags. Rallijsprinta ieskaitē pirmais trijnieks visu ralliju bija stabils kā klints – pārliecinoši uzvarēja Mareks Švarcs-Švampāns, aiz sevis atstājot Kristapu Sarmu un Vigo Rubenis.

"Neskatoties uz daudzajiem ierobežojumiem un noteikumiem, kurus mums nācās ievērot, rallijs kopumā ir jāvērtē, kā ļoti izdevies. Mums jāpateicas visām atbildīgajām organizācijām un speciālistiem, kuri mūs konsultēja un kuru norādījumus centāmies maksimāli ievērot. Jāpateicas arī "E. Gulbja Laboratorijai", kas ārpus ierastā darba veica nepieciešamo papildus testēšanu un ļāva vēl vairāk samazināt inficēšanās risku. Daudzās atsauksmes un ierosinājumi nākamajiem rallijiem mums dod jaunu enerģiju un spēku gatavoties nākamajiem rallijiem "Sarma"," komentē rallija "Sarma" direktors Vilhelms Sniedzāns.

"Jāpiebilst, ka kopumā skatītāji bija ļoti pretimnākoši un apzinīgi, taču daži rallija svētku svinētāji un drošsirži liek mums aizdomāties, ka gribot vai negribot nākotnē papildu pūles būs jāpieliek pie skatītāju izglītošanas un audzināšanas. Tā, protams, ir neliela darvas karote," rezumē Sniedzāns.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!