Pauls Timrots devies pie brāļiem Andra un Ivara Velmēm, kuri īstenojuši savu bērnības sapni – uzbūvējuši leģendāro "Audi quattro" ("S1 E2" jeb "Audi" pēdējā uzbūvētā "Group B" auto versija).

Brāļi Velmes miljoniem auto entuziastu pazīstami no "YouTube" video, kur viņi milzīgā ātrumā traucas "San Marino Rallylegend" trases līkumos ar klasisku sacīkšu "Audi quattro". Stūres sadalīšana Andrim un Ivaram nav problēma – vecākais brālis Andris sprintā un minirallijā sapratis, ka jaunākais brauc stipri labāk un neviens cits ātrāk neizvizinās.

Brāļi Velmes autosporta virtuvi zina jau no bērnības, Ivars ir pabeidzis Rīgas Tehnisko koledžu kā automehāniķis un jau skolas laikos rallija žiguli uzbūvējis. Savukārt Andris nodrošina finanses, pārdodot uzbūvētās mašīnas dārgāk.

Savus auto brāļi būvē no nulles un tūdaļ būs piepildījuši bērnības sapni – uzbūvēt "Audi quattro", kas savulaik ticis saražots tikai 20 ielas mašīnu eksemplāros. Šāda ielas auto cena ir, sākot no 400 000 eiro. Lai tiktu pie sava spēkrata bez milzu ieguldījuma, Ivars šim uzdevumam pieķēries kā pēc grāmatas. Darbu viņš lielākoties paveicis pats, ar draugu un "Google" palīdzību.

Leģendārajā spēkratā apvienoti "Audi 80" un "Audi Coupe quattro", kas pārbūvēti līdz nepazīšanai – tas ir īsāks un platāks par standarta auto, ar dzesēšanas sistēmu bagāžniekā. Šo modeli var atpazīt pēc spārniem un milzīgā spoilera, kas paredzēts stabilitātei. Velmju "Audi" būvēts braukšanai – tas varēs sasniegtu 600 zirgspēkus un sacīkstēs to pavadīs autentisks 1991. gada "Audi" busiņš. Savu jauno "Audi" Ivars un Andris plāno atrādīt Sanmarīno leģendu rallijā, un viņus jau gaida arī citās sacīkstēs Eiropā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!