Šā gada 30. oktobrī Rīgā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes teritorijā norisināsies Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas sezonas noslēdzošais posms "Rallijsprints Latvija", informēja organizatori.

Rallijsprinta sacensību dalībniekiem šogad plānoti tikai asfalta seguma "dopi" ar īsām grunts sekcijām – trīs unikāli ātrumposmi, kas katrs būs jāveic divas reizes, tiks sarīkoti pēc "rāvējslēdzēja principa", bet noslēdzošais "Power Stage" plānots "ar vairākiem apļiem" – tādējādi "Rallijsprints Latvija" dalībniekiem kopumā būs jāveic septiņi ātrumposmi ar sportisko distanci 61,75 km garumā.

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallijsprinta kausa izcīņas noslēdzošajā posmā paredzētas trīs ieskaites klases. "RK8" ieskaite paredzēta dalībniekiem, kuri startēs ar LAF un Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) tehniskajiem noteikumiem atbilstošām automašīnām, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 4000 cm3. "RK9" ieskaite paredzēta dalībniekiem, kuri izmantos LAF vai LAF Klasikas kausa (aizmugures piedziņas auto gadījumā) tehniskajiem noteikumiem atbilstošas vientilta automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 3000 cm3. Tikmēr "Absolūtā ieskaite" paredzēta dalībniekiem, kuru rīcībā būs FIA un LAF tehniskajiem noteikumiem atbilstošas starptautiskās un nacionālās rallija automašīnas, kas aprīkotas ar asfalta segumam paredzētām riepām.

"Rallijsprints Latvija" sacensību dalībniekiem norādā, ka pieteikt dalību iespējams interneta vietnē rallijs.eu, un pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz šī gada 21. oktobra plkst. 18.00.

Paredzams, ka cīņa par uzvaru LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējumā norisināsies līdz pat rallijsprinta pēdējā ātrumposma finišam, jo nedz "RK8", nedz "RK9" ieskaitē neviena no ekipāžām nav nodrošinājusi sev absolūtu pārsvaru – tā Vigo Rubeņa ekipāžai šobrīd ir 11 punktu pārsvars "RK8" ieskaites kopvērtējumā, bet "RK9" ieskaitē izveidojusies līderu divvadība – Arņa Alkšņa un Agra Upīša ekipāžām līdz šim notikušo posmu laikā iekrājot pa 62 punktiem. Jāmin, ka "RK9" ieskaitē nekur tālu nav arī tuvākie sekotāji – Tomas Martens (61 punkts) un Andris Vovers (60 punkti). Atgādināsim, ka par uzvaru "Rallijsprints Latvija" ekipāža saņems 30 kopvērtējuma punktus, bet par ātrākā rezultāta uzrādīšanu SS7 "www.buy-solutions.com Power Stage" – iespējams iegūt vēl 5 punktus.

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējums pieejams "laf.lv".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!