Foto: LAF

Latvijas komanda aizvadītajā nedēļas nogalē Pola Rikāra sporta kompleksā un "Veynes" autokrosa trasē izcīnīja sesto vietu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotās motoru sporta spēlēs, portālu "Delfi" informēja Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) preses pārstāve Zane Lielkāja-Gerika.

Autosporta notikumā piedalījās 72 valstis, teju 500 braucēji 16 dažādās disciplīnās. Latvija dalībai pieteica sportistus piecās disciplīnās: auto slalomā, digitālajā autosportā, kroskartos, autošosejā, kā arī driftā, kas valstij atnesa pirmo medaļu šajās pasaules līmeņa spēlēs.

Katrai valstij tika dota iespēja savus braucējus spēlēm pieteikt 16 dažādās autosporta disciplīnās, katrā no tām tika apbalvotas pirmās trīs vietas – zelta, sudraba un bronzas medaļas. Spēļu kopvērtējuma tituls tika piešķirts valstij, kura izcīnījusi visvairāk zelta godalgu. Kopējā tabulā tika ņemti vērā katras valsts astoņi labākie medaļu rezultāti. Kristaps Blušs drifta disciplīnā Latvijai izcīnīja zeltu, ierindojot valsti sestajā pozīcijā no kopumā 72 dalībvalstīm.

Drifts


Blušs fināla braucienā pārspēja Kuveitas komandas pilotu Alī Maksīdu un izcīnīja zelta medaļu, bronza polim Jakubam Prizigonskim. Pēc oficiālās apbalvošanas ceremonijas Blušs dalījās savās emocijās: "Sasniegts zelts! Liels gods pārstāvēt Latviju, prieks, ka neskaitot savus individuālos rezultātus, šī bija pirmā reize, kad esmu nacionālajā izlasē."

"Touring car" jeb autošoseja


Sacensību noslēdzošajā dienā savus galvenos braucienus aizvadīja Valters Zviedris, kurš spēja sasniegt pozitīvu rezultātu kvalifikācijā - tas deva labu starta vietu galvenajā šo sacensību braucienā. No kopumā 18 valstu pilotiem viņš Latvijas komandai izcīnīja piekto vietu. "Sasniegts ļoti labs rezultāts, skatoties uz to, kādi slaveni piloti cīnījās šajā disciplīnā. Trasē daudz spraigu, grūtu cīņu un interesantu apdzīšanu. Cīnījāmies, cik vien spējām, esam izdarījuši labu darbu. Daudz trenējāmies, lai panāktu "TOP5" finišu."

Auto slaloms


Latvijas komandas auto slaloma disciplīnas duets Maija Stakena un Toms Ozols noslēdza sacensības astotajā pozīcijā no 26 valstīm, ceturtdaļfinālā piekāpjoties Horvātijas braucējiem. Šis valsts komandai ir augsts un vērā ņemams sasniegums, jo Latvijā šī disciplīna nav attīstīta, un braucēji devās cīņā, nezinot, ko no tās sagaidīt. "Pēdējā sacīkstē Horvātijas braucēji izrādījās ātrāki par mums, tāpēc nekvalificējāmies tālākai cīņai un kopējā rezultātu tabulā esam astotajā pozīcijā. Priecājamies, ka abi ar Maiju spējām uzrādīt labus rezultātus, ar katru dienu tos uzlabojot un pakāpjoties augstāk, temps mums bija, bet šoreiz nepaveicās, lai pacīnītos tālāk. Šajā disciplīnā startējām pirmo reizi, tāpēc pirmo dienu rezultāts īpaši iepriecina," akcentēja Ozols.

Crosscar Sr


Reinis Nitišs bija spiests izstāties no cīņas pusfināla braucienā. Tehniskas problēmas dēļ sportista pusfināls beidzās starta laukumā, liedzot iespēju cīnīties par vietu finālā. Sacensību kopvērtējumā viņš ierindojās 11. pozīcijā. "Sacensības noslēgušās ar vilšanās sajūtu par tehniskajām problēmām, ar kurām nācās saskarties visu dienu garumā. Bijām atraduši ātrumu, lai varētu pacīnīties par pozīciju tuvāk "TOP3", bet pusfinālā palikām uz starta ar aprautu zobratu, un cīņa turpat beidzās."

Digitālais autosports


Andrejs Gubarevs noslēdza dalību starptautisko motoru sporta spēļu e-sporta disciplīnas otrajā pusfinālā, ierindojoties 16. pozīcijā. "Kopumā sacensības aizvadītas labi, ir sasniegts pozitīvs rezultāts, izbaudīju katru cīņu, katru sacīkstes apli. Man bija gods pārstāvēt Latviju šajās sacensībās. Es turpināšu trenēties un piedalīties dažādos čempionātos, lai arī nākamajā reizē varētu valsti pārstāvēt e-sporta disciplīnā un doties uz motoru sporta spēlēm."

Par nākamo spēļu norises vietu 2024. gadā tika izziņota Spānijas pilsēta Valensija, kas kļūs par atklāšanas norises vietu. Sacīkstes koncentrēsies uz Rikardo Tormo trasi, Valensijas centru un citām tuvējām vietām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!