Piektdien, 21. aprīlī, Rīgā oficiāli prezentēta Latvijā jaunizveidotā rallijkrosa komanda "RX Team Latvia". To Eiropas rallijkrosa trasēs pārstāves latviešu mehāniķi, inženieri un pilots.Prezentācijas laikā tika atrādīts jaunais krāsojums mašīnai, ar ko Jānis Baumanis šosezon sacentīsies Eiropas rallijkrosa čempionātā, informēja komanda.

"RX Team Latvia" komandas prezentācija risinājās dienu pirms došanās ceļā, jo jau pirmdien Jānis Baumanis piedalīsies testos Vācijā, kam sekos brauciens uz Ungāriju. Tur aprīļa pēdējā nedēļas nogalē tiks uzsākts 2023. gada Eiropas čempionāts rallijkrosā.

Komandā valda izteikti latviska gaisotne, jo Latviju pārstāv ne tikai tās vadītājs Mārcis Ķenavs un pagājušās sezonas vicečempions Jānis Baumanis, bet arī mehāniķi ir no Latvijas, turklāt vairākas detaļas jau tiek ražotas dzimtenē.

Sagatavošanās jaunajai sezonai pagaidām rit samēra gludi, arī pērn iekrātā pieredze palīdzējusi. Pirmie testi jau veikti un "RX Team Latvia" sagatavotais "Peugeot 208" ar tiem ticis galā godam, nepieviļot Baumani.

"Jau sestdien daļa komandas kāpj fūrē un brauc uz pirmajām sacensībām. Svētdien jāierodas Bukstehūdē, lai pirmdien aizvadītu testu dienu. Puiši ir ļoti aizņemti, bet viņi paspēj izdarīt visu nepieciešamo – viņi ir pelnījuši ovācijas," teica Jānis Baumanis.

"Pagājušajā otrdienā, pēc Lieldienām, saņēmām motoru, trešdien tas tika ielikts mašīnā, ceturtdien no rīta bez problēmām iedarbinājām mašīnu, bet sestdien un svētdien testos nobraucām vairāk 90 apļus bez jebkādām tehniskām problēmām. Liels prieks par komandas paveikto darbu," viņš turpināja.
Pati mašīna 2018. gadā ir būvēta "Peugoeot Motorsport", pēc tam nodota Zviedrijas komandai "Hansen Motorsport" un ar šo auto Kevins Hansens startēja 2018. un 2019. gadā pasaules čempionātā, bet 2022. gadā Baumanis ar šo auto izcīnīja Eiropas vicečempiona titulu.

"Runājot par auto tad jāatzīst, ka lielas izmaiņas tehnisko uzlabojumu ziņā tai nav veiktas, taču mašīna ir profesionāli un ļoti rūpīgi atjaunota, prieks arī par to, ka daudzas detaļas tiek ražotas Latvijā," stāstīja Baumanis.

"Ļoti žēl, ka Eiropas čempionāta programmā nav sacensības Latvijā. Ceram, ka kādu dienu tās atgriezīsies kalendārā, taču plānojam startēt arī Latvijā. Iespējams, ka tas varētu notikt oktobrī Biķernieku trasē, jo sociālajos portālos ļoti daudzi vaicā, kad mūs varēs redzēt startējam tepat Latvijā. Visi būs laipni gaidīti."

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!