Latvijas rallijkrosa pilots Jānis Baumanis jaunās "RX Team Latvia" sastāvā lieliski uzsācis FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonu, pirmajā posmā Ungārijā izcīnot uzvaru "Euro RX1" klasē.

Ātrākais pēc kvalifikācijas

Jau otro gadu FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezona tiek uzsākta Njiradas trasē Ungārijā. Ja pērn Baumanim tā bija pirmā pieredze šajā trasē, tad šoreiz par trasi jau bija uzkrātas zināšanas, kas "RX Team Latvia" braucējam ļāva būt konkurētspējīgam jau no pirmajiem sacensību braucieniem. Pirmajā kvalifikācijas kārtā sestdienā latvietis uzvarēja savu braucienu, kvalifikācijas koplaikā uzrādot trešo ātrāko laiku.

Otrajā kvalifikācijā Baumanis ierindojās septītajā vietā, labākajam rezultātam zaudējot vien 2,718 sekundes, savukārt lieliski veikts brauciens trešajā kārtā "RX Team Latvia" pilotam atnesa uzvaru trešās kvalifikācijas kopvērtējumā, tuvāko sekotāju Mate Benjo no Ungārijas apsteidzot par vairāk kā trīs sekundēm.

Pirms noslēdzošā kvalifikācijas brauciena trasē bija izlijusi transmisijas eļļa, līdz ar to trase tika pamatīgi nobērta ar absorbentu, kā rezultātā tā bija ļoti slidena. Neraugoties uz to, piesardzīgi veiktajā braucienā Jānim Baumanim vēl viena uzvara, kas, līdzīgi kā pirmajā kārtā, ceturtās kvalifikācijas kopvērtējumā deva trešo ātrāko rezultātu. Punktu kopsummā pēc četrām kvalifikācijām latvieša stabilitāte ļāva viņam ierindoties pārliecinošā pirmajā vietā, nodrošinot pirmo starta pozīciju pusfināla braucienam.

Pusfināls un fināls - bez kļūdām

Baumanis ar savu "Peugeot 208 Supercar" automašīnu startēja pirmajā pusfināla braucienā, turklāt latvietim bija sataupītas četras jaunas riepas. Viņam kārtējo reizi izdevās lielisks starts, pēc kura veikts stabils un ļoti ātrs brauciens nodrošināja uzvaru savā pusfināla braucienā. Aiz Baumaņa finālam kvalificējās arī Andreass Bakeruds un Mate Benjo, kuri abi brauciena uzvarētājam zaudēja attiecīgi 1,486 un 2,354 sekundes.

Izšķirošajā fināla braucienā Baumanim uz starta pirmajā rindā blakus stājās Enzo Ide, tomēr beļģis startā nespēja izrādīt paliekošu pretestību Jānim un "RX Team Latvia" pilots izvirzījās līderpozīcijā, ko izdevās noturēt visa brauciena garumā, finišā par 0,901 sekundi apsteidzot savu galveno pagājušā gada konkurentu un Eiropas čempionu Antonu Marklundu. Trešajā pozīcijā ierindojās Patriks O'Donovans, kurš Jānim zaudēja 1,6 sekundes.

"Tās ir lieliskas sajūtas," par uzvaru teica Baumanis. "Tikai marta sākumā komanda sanāca kopā, lai sagatavotu automašīnu. Paldies ikvienam, kurš iesaistījās un palīdzēja arī mūsu garāžā Rīgā, šī uzvara ir mūsu komandai "RX Team Latvia", puišiem, kuri neatlaidīgi strādāja garas stundas."

"Tagad pēc uzvaras par to var arī parunāt: šonedēļ tieši pirms sacensībām ļoti jūtami saaukstējos, lidojot uz Ungāriju jutos pavisam nelāgi. Arī vakar un šodien pašsajūta bija zem vēlamās. Vēl no rīta pēc iesildīšanās braucieniem nelikās, ka izdosies savākties, tomēr neraugoties uz visu, mums tas izdevās! Sākot ar 3.kvalifikācijas kārtu uzvarējām visos braucienos, jo pusfinālā un finālā nebija, kur atkāpties - ļoti vēlējos pateikties komandas inženieriem un atbalstītājiem ar šo uzvaru," viņš turpināja.

"Vēlreiz paldies visiem lieliskajiem faniem, gan tiem, kuri ir šeit, gan kuri atbalsta mājās pie TV ekrāniem. Paldies arī ģimenei un sponsoriem, šī uzvara ir visiem jums!"

Komandas ugunskristības izturētas godam

Jāņa Baumaņa tēvs Andris bija gatavs noņemt cepuri visas komandas priekšā par paveikto darbu. "Tas ir milzīgs gandarījums, redzēt mehāniķu un inženieru emocijas pie goda pjedestāla un to, kā Jānis pašaizliedzīgi startēja, neskatoties uz veselības problēmām. Komandas ugunskristības izturētas godam - tehnisko problēmu nebija un pēc sacīkšu tehniskās pārbaudes izietas bez problēmām. Paldies visiem līdzjutējiem, kas bija klātienē trasē un, protams, arī tiem, kas sekoja līdz attālināti! Tagad jābrauc mājās un jāsāk gatavoties nākamajam posmam," viņš uzsvēra.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!