Iepirkšanās centrs "Akropole Alfa" sadarbībā ar pasaules spīdveja sacensību rīkotāju Latvijā izveidojis īpašu aktivitāšu zonu, kurā iepirkšanās centra apmeklētājiem trešdien, 9. augustā, un ceturtdien, 10. augustā, būs iespēja aplūkot pasaules spīdveja čempionāta motociklus, kā arī "FIM Speedway Grand Prix" pasaules čempionāta un "FIM Speedway of Nations 2" pasaules čempionāta jauniešiem uzvarētāju kausu. Savukārt ceturtdien no plkst. 17.00 līdz 17.30 būs iespējams satikties un aprunāties ar Latvijas spīdveja valstsvienības pamatsastāva jauniešu braucējiem – Franci Gustu, Ričardu Ansviesuli un Ernestu Matjušonoku, informēja organizatori.

Aktivitāšu zona iepirkšanās centrā "Akropole Alfa" būs izvietota 2. stāvā pie veikala "Crocs" un darbosies divas dienas – trešdien un ceturtdien – no plkst. 12.00 līdz 19.00, un apmeklētājiem būs iespēja arī bez maksas piedalīties īpašā aktivitātē, kuras trīs veiksmīgākie iegūs divus ielūgumus uz piektdien paredzētajām "2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2" sacensībām, lai klātienē atbalstītu Latvijas valstsvienības braucējus Gustu, Ansviesuli un Matjušonoku.

Tāpat klātienē varēs aplūkot trīskārtējā pasaules spīdveja čempiona un daudzkārtējā pasaules spīdveja komandu sacensību zelta medaļu ieguvēja Erika Gundersena, kā arī spīdveja pasaules vicečempiona un četrkārtējā Polijas čempiona spīdvejā Zenona Pleha spīdveja motociklus.

"Ir liels pagodinājums sadarboties ar "Akropole Alfa", ļaujot iepirkšanās centra apmeklētājus iepazīstināt ar aizraujošo un dinamisko spīdveja pasauli un, būtiskākais, klātienē sastapt tās galvenos varoņus – Latvijas spīdveja valstsvienības jauniešu braucējus Franci Gustu, Ričardu Ansviesuli un Ernestu Matjušonoku. Esam paredzējuši, ka tieši mūsu valstsvienības braucēji būs tie, kuri noteiks tos trīs laimīgos, kuri jau piektdien varēs klātienē sekot līdzi "2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2" sacensību braucieniem, tāpēc aicinu visus izmantot iespēju un piedalīties. Uz tikšanos Biķernieku trasē!" tā sacensību rīkotājs Daniels Kārkliņš.

Tāpat oficiāli paziņoti arī "2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2" braucēji. Latvijas valstsvienības motosportistiem Francim Gustam, Ričardam Ansviesulim un Ernestam Matjušonokam būs jāsacenšas ar kopumā sešu nāciju braucējiem. Paredzams, ka spēcīgākais mūsu valstsvienības konkurents būs Polija, kas "FIM Speedway of Nations 2" uzvarētāju kausu izcīnījusi piecpadsmit reizes. Poliju šogad pārstāvēs pašreizējais SGP2 čempions Mateušs Čierniaks, Bartlomejs Kovaļskis un Viktors Pržjemskis. Dānijas valstsvienības sastāvā startēs divi SGP2 braucēji – Emils Breums un Esbens Hjerilds, kuriem pievienosies Jespers Knudsens.

Lielbritānija, kas pērn notikušajās SON2 sacensībās izcīnīja trešo vietu, startam šīgada sacensībās izvēlējusies Andersu Rouvu, Denu Gilksu un rezervistu Drjū Kempu. Savukārt 2022. gada sudraba medaļu ieguvēju Čehijas valstsvienības sastāvā iekļauts pērnā gada laureāts Petrs Člupaks, kurš startēs kopā ar Danielu Klimu un Jaroslavu Vaņiceku. Tikmēr Austrāliju pārstāvēs Keinans Rūvs, Džeims Pīrsons un Tate Ziske. Visbeidzot, Vācijas valstsvienības sastāvā iekļauts SGP2 braucējs Noriks Blodorns, kā arī Eriks Bahubers un Patriks Hajeks.

2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2, dalībvalstis un braucēji
Latvija:
Francis Gusts (C), Ričards Ansviesulis, Ernests Matjušonoks (R)
Polija: Mateusz Cierniak (C), Bartlomiej Kowalski, Wiktor Przyjemski (R)
Dānija: Emil Breum (C), Esben Hjerrild, Jesper Knudsen (R)
Lielbritānija: Anders Rowe, Dan Gilkes, Drew Kemp (CR)
Čehija: Petr Chlupac (C), Daniel Klima, Jaroslav Vanicek (R)
Austrālija: Keynan Rew (C), James Pearson, Tate Zischke (R)
Vācija: Norick Blodorn (C), Erik Bauchhuber, Patrick Hyjek (R)
(C) Kapteinis
(R) Rezervists

2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2, 11. augusta norises grafiks
11.30 Teritorija atvērta apmeklētājiem
12.00 Oficiālie treniņbraucieni
15.30 Autogrāfu sesija
17.45 Atklāšanas ceremonija
18.00 2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2 starts
~20.45 Apbalvošanas ceremonija

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!