Foto: Publicitātes foto

Pauls Timrots viesojies pie Latvijas drifta "pelēkā kardināla" un viena no "HGK Motorsport" komandas dibinātājiem Harija Šķupeļa, lai noskaidrotu, kā top pasaulē unikālie HGK drifta BMW un citas autobūves inovācijas.

Šodien HGK būvē unikālus drifta BMW, kam konkurentu pasaulē īsti nav. Un tas ir likumsakarīgi, jo Harijam Šķupelim tehnika ir asinīs – viņa vectēvs arī bijis tehnisks cilvēks un startējis dažādās auto un motosporta disciplīnās. Harijs pie mocīšu stūres ir uzaudzis un savulaik beidzis arī metālapstrādes skolu.

HGK komandas pirmsākumi meklējami BMW sacensībās tepat, Latvijā, kur Harijs dalījis pjedestālu ar pārējiem komandas dibinātājiem Gvido Elksni un Kristapu Blušu. Visi braucēji saskatījuši līdzības, ne konkurenci, un visu trīs vīru vienotība likumsakarīgi veido arī komandas nosaukumu.

Šodien HGK ir aizcīnījušies līdz Amerikas drifta trasēm un gadā uzbūvē trīs līdz četrus drifta BMW. HGK ir atkoduši savu formulu, kā uzbūvēt optimālo drifta mašīnu, un vienīgā motivācija ir uzvara, kas arī apliecina auto kvalitāti.

Pauls devās uz komandas darbnīcu, lai ieskatītos, kā šie unikālie spēkrati top no 3D modeļa datorā līdz reālam auto. Harijs atzīst, ka uzticas vācu kvalitātei, un paši ar kolēģiem visu mūžu braukuši ar BMW, lai arī viņu būvētajos drifta auto no oriģināla pāri paliek tikai pāris sīku detaļu.

Tāpat arī Harijs ir ieviesis pāris praktisku inovāciju, kas noder gan drifta sacīkstēs, gan motosportā. Kādas būs nākamās HGK autobūves inovācijas un vai driftā ir vieta elektroautomobiļiem, tiek noskaidrosim jaunajā raidījuma "Ātruma cilts" sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!