Ceturtdien un piektdien, 8. un 9. februārī Omānā notika Omānas Internacionālā drifta čempionāta pirmais posms, uz kuru ir devušies arī Latvijas sportisti – Edgars Kroģeris un Nikolass Bertāns. Kopumā šajā čempionātā tiks aizvadīti trīs posmi.

Ceturtdien notika treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni. Noteikti, vērojot kvalifikācijas rezultātus, neviens neparedzēja tādu iznākumu tandēmos, bet tomēr čempionāta pirmā posma noslēgumā – Latvijai ir pjedestāls!
Foto: Privātais arhīvs

Pēc kvalifikācijas rezultātiem, kas latviešiem nebija šoreiz tie labākie, sportisti ierindojās attiecīgi: 10. vietā – Bertāns; un 23. vietā – Kroģeris. Un, protams, ja uz starta ir 38 sportisti, un divi no tiem ir latvieši, tad noteikti sakritīs tā, ka viņiem būs kopīgs tandēms. Diemžēl šoreiz tas bija jau pirmais tandēms jeb cīņa iekš TOP-32.

Piektdiena, galvenā sacensību diena, latviešu sportistiem noteikti dāvāja dažāda veida emocijas, jo jābrauc vienam pret otru. Savā ziņā, kas var būt labāks kā braukt pret zināmu sportistu, bet tomēr tas nozīmē to, ka viens no viņiem izkritīs un tālāk cīņu šajā posmā neturpinās.

TOP-32 – Nikolass Bertāns pret Edgaru Kroģeri. Edgars demonstrēja ļoti labu sekojošo braucienu pret Nikolasu, Nikolasam kā vienmēr stabils sniegums vadošajā. Varēja redzēt, ka sportisti pilnībā uzticas viens otram trasē. Apmainoties vietām, Kroģeris veica vadošo braucienu, bet Bertāns pieļāva kļūdu, kura šoreiz bija liktenīgā, šajā cīņā dodot uzvaru Kroģerim.

TOP-16 – Edgars Kroģeris pret īru Krisu Brediju. Kroģeris turpināja demonstrēt pārliecinoši tuvu sekojošo braucienu. Apmainoties vietām un Bredijam sekojot Kroģerim, Edgars brauca labu vadošo līniju, bet konkurentam rodas tehniskas problēmas ar mašīnu, kā rezultātā viņš braucienu nepabeidz. Kroģeris tiek tālāk uz TOP-8.

TOP-8 – vēl viena dienas grūtākā cīņa pret nīderlandieti Sebastianu Fonteinu. Starp citu, Sebastians ir arī "Iron Drift King 2023" uzvarētājs. Kroģeris atkal tandēmu uzsāka sekojot viņa zemākā kvalifikācijas rezultāta dēļ. Kroģeris turpināja visus pārsteigt ar savu sekošanu – fantastisks sniegums. Vadošajā braucienā Kroģeris tur savu līniju līdz brīdim, kad Fonteins, kurš ir zināms kā viens no Eiropas tuvākajiem sekotājiem tandēmos, iebaksta Edgaram sānos. Divas reizes pārlieku lielā agresivitāte otro braucienu padara īsti neizprotamu. Šis bija viens no ilgākajiem tiesnešu lēmumiem šajās sacensībās. Uzvaru šajā tandēmā izcīna Kroģeris, dodoties uz TOP-4.

TOP-4 jeb Eiropas TOP-4 – Latvija, Somija, Īrija un Nīderlande. Šoreiz TOP-4 sastāvēja tikai no Eiropas braucējiem. Vietējā reģiona sportisti no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas netika līdz TOP-4. Tajā iekļuva Džeims Dīns, kurš kvalifikācijā bija pirmais, Juha Rintanens, kurš kvalifikācijā bija trešais, Klints van Orths, kurš kvalifikācijā bija ceturtais, un Edgars Kroģeris, kurš kvalifikācijā bija 23. Lielākā izaugsme šajā posmā noteikti bija tieši Edgaram, par ko viņam atsevišķi liela uzslava – par šādu sava rezultāta uzlabošanu.

Cīņā par to, kurš cīnīsies par 1. vietu, un kurš par trešo, – Kroģerim tandēmu cīņa ar vairāku čempionātu uzvarētāju Rintanenu no Somijas. Sekojošajā braucienā Kroģeris mēģina veikt maksimāli labāko sekošanu, bet Juha tomēr ir ātrāks. Jāatzīmē, ka no TOP-8 sportistiem šajā posmā, Kroģeris bija vienīgais, kurš brauca ar "Westlake" riepām nevis "Valino", kas noteikti bija viens no iemesliem , kāpēc Juhu neizdevās noķert tik labi. Vadošajā braucienā, skaists vadošais brauciens no Kroģera, bet vēl skaistāks sekojošais no Juhas. Rezultātā uzvarēja Juha.

Kroģerim noslēdzošā cīņa pret Klintu van Orthu – vēl vienu nīderlandieti par to, kurš iegūs augsto 3. vietu šajā posmā. Kroģeris arī šo braucienu uzsāk kā sekojošo. Īsa piebilde – to, kurš brauc pirmais vadošo vai sekojošo braucienu, nosaka kvalifikācijas rezultāts. Sportists, kurš ir kvalificējies augstāk, uzsāk braucienu kā vadošais braucējs, bet sportists, kurš kvalificējies zemāk, seko pirmajā braucienā. Ņemot vērā, ka Kroģerim visi šo sacensību konkurenti bija ar augstāku kvalifikāciju, viņš visus braucienus uzsāka kā sekojošais. Apmainoties vietām, Kroģera vadošais brauciens ir atkal stabils, tuvs, ar labiem pārmetieniem. Klints seko arī labi, bet Kroģerim ir ļoti stabils un skaists vadošais brauciens jeb, teiksim tā, tādu vajadzēja kvalifikācijas braucienu dienu iepriekš.

Dienas noslēgumā Edgaram Kroģerim augstā 3. vieta, un pirmais viņa pjedestāls starptautisko sacensību arēnā, ar ko arī sportistu apsveicam.

Nākamais čempionāta posms Omānā norisināsies jau pēc nedēļas – 15. un 16. februārī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!