Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki trešdien, 19. augustā, dienas vidū piedzīvoja negaidītu notikumu. Likumsargi, patrulējot ar netrafarēto automašīnu, saņēma izsaukumu uz vienkārša fakta pārbaudi, kas beigās izvērtās par spraigu pakaļdzīšanos, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policistu ekipāža neilgi pirms pulksten 11 no kolēģiem saņēma informāciju par kādu aizdomīgu automašīnu ar ārvalstu numurzīmēm, kas apstājusies uz Jelgavas šosejas iekšējās joslas.

Atbraucot uz norādīto vietu, policisti pamanīja kādu melnu BMW automašīnu, kurā tobrīd kāda sieviete pildīja degvielu no kannas, un pie automašīnas stūres atradās kāds vīrietis, kurš, pamanot tuvojošos policijas automašīnu, izlēca no spēkrata un steigā centās aizvērt tā bagāžas nodalījumu. Pēc tam gan vadītājs, gan pasažiere ātri atgriezās mašīnas salonā.

Viens no ekipāžas policistiem devās pie automašīnas, lai noskaidrotu, kas ir noticis, bet tajā brīdī BMW vadītājs aizslēdza mašīnas durvis un uzsāka bēgšanu.

Policisti uzsāka pakaļdzīšanos un izteica prasību apturēt transportlīdzekli, bet tā tika ignorēta un automašīnas vadītājs turpināja bēgt, nogriežoties no Jelgavas šosejas uz veco Jelgavas šoseju.

BMW vadītājs turpināja traukties pa ceļu, ignorējot gan ceļazīmes, gan atļauto braukšanas ātrumu, gan arī atkārtotu policistu prasību apturēt automašīnu. Kādā brīdī policijas darbiniekiem atsteidzās palīgā vēl viena ekipāža.

BMW vadītājs bija ļoti pārgalvīgs un turpināja rupji ignorēt policistu prasību apturēt transportlīdzekli, tomēr Speciālo uzdevumu nodaļas ekipāžām izdevās kopīgiem spēkiem apturēt BMW automašīnas vadītāju, kura bēgšana beidzās ceļa malā esošajā grāvī.

Pakaļdzīšanās laikā tika bojāts arī policijas dienesta transportlīdzeklis, bet neviena persona nav cietusi.

Pēc iebraukšanas grāvī BMW vadītājs metās bēgt, bet viņam izdevās aizmukt vien desmit metrus. Veicot brīdinājuma šāvienu gaisā, likumsargi notvēra agresīvi noskaņoto jaunieti. Tika noskaidrots, ka spēkratu vadīja vēl pilngadību nesasniedzis jaunietis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī iespējamā narkotisko vielu iespaidā.

Jaunietis bija pārkāpis virkni noteikumu, par ko viņam nāksies atbildēt likuma priekšā. Melnā spēkrata vadītājam nebija ne tikai transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, bet pašam spēkratam bija noņemtas oriģinālās numurzīmes un tas bija aprīkots ar citu valstu numurzīmēm – Francijas un Vācijas, tāpat transportlīdzeklis nebija reģistrēts likumā noteiktā kārtībā, nebija veikta valsts tehniskā apskate, kā arī nebija Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Vēl bez iepriekšminētajiem pārkāpumiem jaunietim tiks noformēti administratīvo pārkāpumu lēmumi gan par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), gan atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu, gan arī par ceļa zīmju neievērošanu.

Tāpat par automašīnas vadīšanu bez tiesībām un narkotisko vielu iespaidā likumā ir noteikta kriminālatbildība.

Policija šobrīd turpina skaidrot notikušā apstākļus, kā arī skaidro ārvalstu numurzīmju izcelsmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form