Latvijai pirmais fināls 'WorldRX' posmā un pirmais kauss 'EuroRX'
Foto: DELFI

Pasaules rallijkrosa čempionāta ("World RX") otrā posma sacensības Portugālē, Montalegres trasē, Latvijai izvērtās veiksmīgas - no trim pilotiem viens tika uz goda pjedestāla un viens - "Supercar" klases finālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas rallijkrosa čempionāta ("EuroRX") dalībniekiem šis bija sezonas pirmais posms, un patīkami, ka ar goda pjedestālu to varēja atzīmēt Artis Baumanis ("Volland Racing"), kurš ieguva trešo vietu "Super1600" klases vērtējumā.

Finālā Artis gan ieņēma ceturto vietu, taču pēc finiša komisāri lēma, ka Krievijas pilotam Timuram Šigabutdinovam piemērojams sods, kas pacēla Baumani uz trešo vietu.

Teicama nedēļas nogale izdevās Reinim Nitišam ("EKS"), kurš pirmo reizi šosezon iekļuva finālā "Supercar" klasē. Tajā gan jēkabpilietim piektā vieta, kamēr uzvaru izcīnīja viņa komandas biedrs Matiass Ekstrēms.

Pusfinālā apstājās otrs Latvijas pilots "Supercar" klasē Jānis Baumanis, gan ne bez konkurentu "palīdzības". Viņu no trases izsita un braucienu neatgriezeniski sabojāja Andreass Bakerūds, kuram arī šī nedēļas nogale bija reti neveiksmīga. Pusfinālā Jānis savā braucienā palika piektais un finālā neiekļuva.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet ekskluzīvā portāla "Delfi" teksta tiešraidē no Montalegres trases!

World RX Portugāles posms. 2. Diena
Sezona Eiropas čempionāta "Super1600" klasē Latvijai sākusies labi! "Pirmais fināls šosezon!" priecīgs ir Artis Baumanis. "Finālā labi noreaģēju uz gaismām, bet par vēlu pārslēdzos uz otro pārnesumu, dēļ kā zaudēju nedaudz laiku, tāpēc varbūt bija sarežģītāka situācija līdz pirmajam pagriezienam. Trīs mašīnas kopā iebraucām "džokerī", bija sadursme starp Sabo un Lepihalmi, un es vairāk koncentrējos uz to, lai izvarītos no viņiem nevis izbrauktu tīri un turpinātu savā tempā. Pēc tam "iesēdos astē" komandas biedram un tā līdz finišam aizbraucām kopā. Braucām buferis buferī, divos apļos varbūt pat varēju "lekt iekšmalā", bet šosezon tiesneši ļoti stingri vērtē kontaktus, tāpēc labāk bija braukt piesardzīgāk, arī spoteris teica "prātīgi, nesit!", lai nedabūjam sodu. Ceturtajā kvalifikācijā man par kontaktu iedeva 5 sekunžu sodu, bet varbūt tas arī bija labi, jo tiku otrajā pusfinālā, kas nebija tik spēcīgs. Kopumā ar nedēļas nogali esmu ļoti apmierināts, prieks arī par to, ka finālā man ātrākais apļa laiks. Sezona būs interesanta!"
Jānis Baumanis portālam "Delfi" izstāstīja, kas notika pusfinālā viņa braucienā - Andreass Bakerūds pirmajā aplī ietriecās Jāņa mašīnā, izstumjot to no trases, turklāt Bakerūds trāpījis ar savas mašīnas riteni pa Baumaņa riteni, salaužot disku un pārsitot riepu. Atlikušos piecus ar pusi apļus Jānis brauca ar bojātu aizmugurējo labo riteni.Komanda ar Jāņa snieguu šajā posmā ir ļoti apmierināti, ātrums esot labs, un uz nākamo posmu Hokenhemā varētu iet vēl labāk, saka Jāņa tēvs un menedžeris Andris Baumanis.
Fināla cienīgs fināls "Supercar" klasē! Pēc starta abi "PSRX" komandas piloti un Nitišs neiebrauc "džokerī", un Reinis turas līdz Solbergam ar Kristofersonu. Pārējie gan arī pietuvojas, un izvēlētā taktika abus "folksvāgenus" un Nitišu iegāza. Pirmais no viņiem "džokerī" iebrauca Solbergs, patraucējot Kristofersonam un atkrītot no pirmās uz pēdējo vietu, pēc tam arī Kristofersons un Nitišs. Kristofersonam gan izdevās saglabāt trešo vietu, Nitišs palika piektais, Solbergs - sestais. Uzvaru izcīnīja Matiass Ekstrēms, kuru līdz pēdējiem metriem apdraudēja Sebastjens Lēbs.
Pa to laiku jaunākās ziņas - Artim Baumanim ir 3. vieta "Super1600" klasē, jo Šigabutdinovam par viņa "manevriem" piespriests sods! Krievijas braucējam pie rezultāta pieliktas piecas soda sekundes, kas viņu atmeta pat uz piekto vietu.
Uz starta jau sastājušies "Supercar" klases finālisti, arī Reinis Nitišs. Viņam trešā starta rinda, pirmajā Solbergs ar Ekstrēmu, otrajā Kristofersons ar Lēbu. Vai izdosies Latvijai tikt pie pirmā kausa šosezon?
https://twitter.com/CautionClock20/status/856154184097435648
Fantastiska cīņa "Super1600" klases finālā, ļoti cieši visi brauca viens aiz otra. Artis Baumanis nedaudz aizkavējās burzmā pirmajā līkumā pēc starta, un tas arī lielā mērā noteica viņa rezultātu. Sadursmi "džokerī" piedzīvoja Kristians Sabo ar kvalifikācijas uzvarētāju Lepihalmi - soma mašīna pat uzlidoja gaisā un tai atrāvās ritenis. Sabo sacīksti varēja turpināt, viņa mašīna nebija cietusi. Artis visu braucienu turējās aiz sava komandas biedra Sabo; pēdējā aplī, kad "džokerī" iebrauca līderis Šigabutdinovs, pirmo vietu izrāva Linnemans, kam sekoja Sabo un uzreiz arī Šigabutdinovs - Baumanis nepaguva aizbraukt viņam priekšā. Pēdējā aplī vēl bija kontakti un sadursmes, arī Artis nedaudz pabakstījās ar savu komandas biedru Sabo, bet visi tika līdz finišam. Uzvarēja Linnemans, Šigabutdinovs otrais, Sabo trešais, Baumanis ceturtais.
Nu jau notikumi risināsies raitu - jau uz starta "Super1600" klases finālisti, kuru vidū ir arī Artis Baumanis. Viņam otrā starta rinda.
Starp citu, Lēba inženieris Mārtiņš Zulis portālam "Delfi" pastāstīja, ka Sebastjanam patīkot šī konkrētā trase, tāpēc viņam te tik labi iet. Tā arī izskatās.
Diemžēl nebūs divi Latvija spiloti Portugāles posma finālā "Supercar" klasē. Jau pirmajā aplī Jānis Baumanis cīņā ar Andreasu Bakerūdu saskādē mašīnu, norvēģis viņu izstumj no trases, līdz drošības stabiņiem, un ar to Jānim cerības uz finālu bija cauri. Bakerūds gan arī sacīksti neturpināja, izstājoties. Finālā iekļuva Matiass Ekstrēms, Sebastjens Lēbs un Timijs Hansens.
https://twitter.com/ReinisNitissRX/status/856148584638664705
Reinis Nitišs iekļūst Portugāles posma finālā!Tikai divi piloti neiebrauca "džokerī" pēc starta, Reinis kopā ar četriem konkurentiem to izdar'īja. Fantastiski ātrs bija Peters Solbergs, kurš saglabāja pārsvaru arī pēc "džokera". Nitišam izdevās turēties ciešā attālumā no Hansena, un Kristofersona, un tas atmaksājās - kamēr Hansens brauca "džokerī", Reinis pacēlās uz trešo vietu, ko noturēja atlikušajos pārsimts metros līdz finišam.
Pirms pusfināliem skatītājus un dalībniekus priecēja akrobātisks lidmašīnas lidojums. Brīnījās pat braucēji, un Reinis Nitišs teica - tas ir traks! :-) https://twitter.com/liga_stirna/status/856146257747656704
Otrais pusfināls "Super 1600" klasē, kurā startē Artis Baumanis. Linnemans izrauj startu, Artis turpat aiz viņa. Trešais brauc lietuvietis Navickas - viņi visi nebrauc "džokerī" pēc starta. Igaunis Sīms Ligurs palika trases malā jau pirmajā aplī. Ceturtajā aplī "džokerī" iebrauca Baumanis, atgriezās trasē trešajā pozīcijā, trīs sekundes aiz Navicka, nepilnas četras - aiz Linnemana. Linnemans iebrauca "džokerī" priekšpēdējā aplī, spēja atgriezties pirms Arta, toties tas neizdevās Navickim, kuru pa pamata trasi apsteidza gan Linnemans, gan Baumanis. Artim otrā vieta un - fināls!
"Super 1600" klases pirmajā pusfinālā uzvar Jusi-Peteri Lepihalme, kurš par 0,432 sekundēm, atkal uz "džokera" apļa rēķina apsteidza pagājušā gada "EuroRX" čempionu Kristianu Sabo. Trešais palika Timurs Šigabutdinovs.Par izklaidi skatītājiem parūpējās ungārs Ģergelijs Martons, kura mašīnai visu laiku vērās vaļā pilota puses durvis. Viņš palika pēdējais. 
Pusfināli ir sākušies!
Tagad neliels pieklusums, trase tiks gatavota fināliem un sportistiem paredzēta autogrāfu sesija. Sacīkste turpināsies pēc pusotras stundas.
Arta Baumaņa un Timura Šigabutdinova stīvēšanās trešajā kvalifikācijā nav palikusi bez tiesnešu ievērības - nupat mediju centrā žurnālistiem izdalīja komisāru lēmumu, ka abi tiek brīdināti par nesportisku uzvedību. Artim Baumaim par konkurenta izstumšanu no trases "džokera" apļa izejā, Šigabutdinovam - par Baumaņa izstumšanu no trases astotajā līkumā (grants sekcijā).
Pēdējā kvalifikācija "Super 1600" klasei. Pēdējā braucienā ilgi nav starta signāla un neiztur nervi. Artim Baumanim par falšstartu divi "džokera" apļi :-( Pirmo "džokera" apli Artis izbrauc uzreiz, paliek trešais, brauciena laikā pietuvojas līderiem, taču otrais "džokeris" atmet viņu uz pēdējo vietu. Tik un tā Artim ir astotais labākais laiks šajā pēdējā kvalifikācijā un piektais rezultāts kvalifikācijā, kas nozīmē, ka viņš ir pārliecinoši iekļuvis pusfinālā!
Līdz ar to ir noslēgusies kvalifikācija "Supercar" klasei un abi Latvijas piloti pārliecinoši iekļūst pusfinālā!
Pēdējā kvalifikācijas braucienā Reinis Nitišs pārspēj savu komandas biedru Ekstrēmu, Timiju Hansenu un Timuru Timerzjanovu, piekāpjoties tikai Peteram Solbergam! Pēc starta Reinis uzreiz iebrauc "džokerī", un turas pāris sekunžu attālumā aiz Ekstrēma, kurš vairāk cīnās ar Hansenu nekā uzbrūk pirmajā pozīcijā braucošajam Solbergam. Pēdējā aplī iebraucot "džokerī", Solbergs joprojām paliek pirmais, bet Reinis tiek garām visiem pārējiem. Nitišam piektais labākais brauciena rezultāts, Baumanim - astotais.
Un nu pēdējais kvalifikācijas brauciens "Supercar" klasei, kurā startē Reinis Nitišs.
Jāņa Baumaņa braucienā "džokerī" pēc starta iebrauc četri piloti, ieskaitot Jāni, tikai Bakerūds to neizdara. "Džokerī" Baumanis pagrūstās ar Kevinu Hansenu, kurš izbrauc no trases, nolaužot pāris apmales stabiņus. Šai braucienā ar labāko laiku uzvar Bakerūds, Kens Bloks otrais, Baumanis trešais. Šoreiz Jāņa rezultāts ir ievērojami labāks nekā trešajā braucienā - 2:42,284, un ir piektais labākais ceturtajā kvalifikācijā.
Vēl neredzēts gājiens šajās sacensībā un, iespējams, pat visa čempionāta vēsturē - visi pieci brauciena dalībnieki, Heikinens, Šaiders, Dubūrs, Vilkss un Minnihs, uzreiz pēc starta iebrauca "džokerī"! Tad nu cieša cīņa turpinājās visu četru apļu garumā, vadībā izrāvās Hekinens, kurš arī uzvarēja. Vilkss visu pazaudēja, pēdējā brīdi izlemjot sekot visiem "džokerī", kas atmeta viņu uz pēdejo vietu. Četru apļu laikā Vilksam izdevās pakāpties tikai par vienu vietu, uz ceturto pozīciju. 
Lēbs uzvar ceturtās kvalifikācijas otrajā braucienā, diezgan iespaidīgi pārspējot Krisofersona rezultātu - 2:40,815 pret 2:43,001.
Vismaz pagaidām tādi putekļi, kādi bija vakar, trasē nav. 
Par kļūdām jāmaksā - Johans Kristofersons pēdējo kvalifikāciju iesāk pirmajā grupā, ar lēnāko šo sacensību dalībnieku, mājinieku Žoakimu Santušu un Kevinu Eriksonu, kurš turklāt uztaisa falšstartu un dabū divus "džokera" apļus. Šoreiz Kristofersons iebrauc "džokera" aplī un uzvar braucienā. Ne ļoti pārliecinoši, finišā viņu no Eriksona šķir 0,575 sekundes, un rezultāts ir vākājais no visiem braucieniem, ja neskaita trešo ar 30 sekunžu sodu - 2:43,001.
Sākas pēdējā, ceturtā kvalifikācijas kārta!
Toties Artis Baumanis ir apmierināts ar trešo braucienu, lai gan šādas tādas tehniskas nianses esot bijušas, kuras novēršot, rezultāts varētu būt vēl labāks.
Ja jau organizatori tā saka, tad ir jātic, lai gan skatītāju pūlis nemaz tik biezs neizskatās.https://twitter.com/FIAWorldRX/status/856100710471139328
Satikts starp kvalifikācijām, Janis Baumanis portālam "Delfi" pastāstīja, ka labāku rezultātu trešajā braucienā pazaudējis, vienā no līkumiem izslīdot no trajektorijas. "Tur tā pusotra sekunde palika," atzina Jānis, kam trešajā kvalifikācijā septītais rezultāts, 1,3 sekundes aiz komandas biedra Timerzjanova.
Pirms pēdējā, ceturtā, kvalifikācijas brauciena situācija arī starprezultātos ir Latvijai ļoti patīkama - abi braucēji ir pusfināla pozīcijās. Tagad galvenais aizvadīt labu ceturto kvalifikāciju!
Pēdējā "Super1600" klases kvalifikācijas braucienā ar labāko rezultātu uzvarēja Arta Baumaņa komandas biedrs Kristians Sabo, Artim šajā kvalifikācijā trešais laiks. 
Artis Baumanis uzvar savā braucienā trešajā kvalifikācijā, aizvadot diezgan skarbu cīņu ar savu bijušo komandas biedru Timuru Šigabutdinovu. Timurs izvēlējās "džokerī" iebraukt trešajā aplī, Artis - pēdējā. Izejā uz pamata trasi abi piloti bija blakus, un Artis izcīnīja pirmo pozīciju, pastumjot malā Šigabutdinovu. Grants sekcijā abi vēlreiz nedaudz pagrūstījās, bet Artis noturēja pirmo vietu.
Trešās kvalifikācijas rezultāti no Latvijas viedokļa izskatās labi.
Un te nu iekrīt arī ātrākais šā posma braucējs Johans Kristofersons - viņš neiebrauc "džokerī" un dabū 30 sekundes klāt pie sava lieliskā rezultāta. Dramatisks brauciens arī pārējā ziņā - Lēbs ar Kevinu Eriksonu piedzīvo sadursmi, un Eriksons šo braucienu nepabeidz, apstājoties pēdējā aplī. Gandarījums "PSRX" komandai tomēr ir - Peteram Solbergam aboslūi labākais šā brauciena rezultāts.
https://twitter.com/EKSRX/status/856085440985784320
Labs trešās kvalifikācijas brauciens Reinim Nitišam - otrais rezultāts gan braucienā, gan kopējā vērtējumā. Nitišs izvēlējās "džokera" aplī iebraukt uzreiz pēc starta, un šī taktika izrādījās pareiza. Vadībā bija izvirzījušies Ekstrēms un Kevins Hansens, un tikai Ekstrēmam pēc sava "džokera" apļa izdevās palikt priekšā Nitišam, Hansens finišēja trešais. 
Starts atkal Baumanim ne pārāk labs, taču viņš izvēlas pēc strarta neibraukt "džokerī", un pirmajā līkumā cīnās ar Bloku un Heikinenu, un pa iekšmalu izraujas priekšā. Hansens, kurš "džokerī" iebrauca uzreiz pēc starta, pietuvojās priekšā braucošajiem un izmantoja to pēdējā aplī, kad "džokerī" iebrauca pārējie. Finišā Hansens pirmais, ar labāko rezultātu, Jānis otrais. Kopvērtējumā pagaidām Baumanis trešais aiz Hansena un Bakerūda.
Trešajā braucienā startē Jānis Baumanis. Ar viņu kopā Kens Bloks, Timijs Hansens, Renē Minnihs un Tomass Heikinens. Jānim izdevigākā starta vieta labajā malā. Kā pats saka - galvenais ir paņemt startu. Ar šo elementu Jānim šogad kaut kā neiet.
https://twitter.com/Loeb_Seb1/status/856079776792141824
Šodien kvalifikāciju pirmie sāk "Supercar". Bakerūds, kuram ļoti neveiksmīgi bija pirmie divi kvalifikācijas braucieni sestdien, uzrāda pagaidām labāko laiku - 2:42.985. Latvijas komandā braucošais Gajs Vilkss uzvar savā braucienā, bet ir nepilnas 2,5 sekundes lēnāks par norvēģi.
https://twitter.com/liga_stirna/status/856077032719077377
Eiropas dienvidos cieņā ir vēss alus un lielākā daļa līdzjutēju stiepj aukstumkastes ar dzērieniem. Uzkodas, ko var iegādāties trasē, arī reģionam piederīgas - cepta gaļa, maize, siers.
Šobrīd abu klašu sportisti aizvada iesildīšanos jeb "warm up" - divi apļi vienā piegājienā. Lai arī šie rezultāti neko nenosaka, braucieni tiek hronometrēti, un ātrākais ir bijis Peters Solbergs. Reinis Nitišs sestais, Jānis Baumanis - 12.
https://twitter.com/liga_stirna/status/856058134900727808
Jau agri no rīta ap trasi bija ievērojama līdzjutēju rosība - mašinu rinda abpus ceļam sākās apmēram kilometru no trases, rindas pie biļešu kasēm. Labākās vietas tribīnēs tika aizņemtas, šķiet, tikko atvēra vārtus - diezgan daudz telšu bija apkārtējās pļaviņās.
Par to, kas te notika sestden, varat lasīt ekskluzīvā portāla "Delfi" speciālreportāžā:https://www.delfi.lv/auto/motorusports/latvijas-brauceji-aizvada-teicamu-pirmo-sacensibu-dienu-world-rx-portugales-posma.d?id=48759401
Labrīt no saulainās Montalegres trases, kurā šodien risināsies izsķirošie "World RX" otrā posma notikumi!

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Baumanis Rallijkross Reinis Nitišs World RX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form