Nitišs: pēc bagija un rallija laiks atgriezties rallijkrosa vidē
Foto: DELFI

Pēc īsa pārtraukuma šajā nedēļas nogalē Kanādā atsāksies pasaules rallijkrosa čempionāts, aizvadot astoto seriāla posmu, "World RX of Canada", kurā piedalīsies abi Latvijas pārstāvji, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

"Grand Prix de Trois-Rivières" kopumā startēs 12 dažādu autosporta disciplīnu dalībnieki; bez pasaules rallijkrosa čempionāta "Supercar" un RX2 klases braucējiem trasē dosies arī "Formula Drift", "Supermoto", "SuperQuads", "NASCAR Canada", "Porsche Coupe Challenge" un "Canadian TouringCars" pārstāvji.

"Vasaras pārtraukums ir beidzies, un, lai arī tas deva vērtīgu pieredzi un spilgtus piedzīvojumu rallija un bagiju sacensībās, ir pienācis laiks atgriezties rallijkrosa vidē," saka Reinis Nitišs, kurš "World RX" čempionāta starplaikā piedalījās rallijā "Latvija 2017" un kopā ar stūrmani Māri Neikšānu izcīnīja uzvaru LRČ2 klasē.

"Starp citām pasaules čempionāta norises vietām Kanādas trase izceļas ar teju 400 metru garo taisni, kur liela nozīme ir atbilstoši piemeklētiem transmisijas pārnesumiem, motora jaudai un virsbūves aerodinamikai," par gaidāmo sacīkšu vietu stāsta Nitišs. "Līdzīgi kā Biķerniekos, arī Truārivjērā lielu daļu trases ieskauj barjeras un līkumos nav izskrejas zonas. Tas liek būt uzmanīgam un katrs ārpuskārtas manevrs ir jāapdomā divreiz, lai, kļūdas gadījumā, neietriektu auto betona nožogojumā. Neviena no komandām šīs "brīvās" nedēļas nav veltījusi atpūtai, tādēļ būs ļoti aizraujoši atkal stāties uz starta taisnes un turpināt cīnīties par katru sekundes simtdaļu."

Pērn Kanādas posmā uzvarēja Timijs Hansens, bet nedz Nitišam, nedz Baumanim finālā iekļūt neizdevās.

Source

DELFI Auto

Tags

Jānis Baumanis Rallijkross Reinis Nitišs World RX
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form