Par 'Toyota Baltic' jauno prezidentu iecelts Mika Elojervi
Foto: Publicitātes foto

Sākot ar šī gada 2. janvāri par "Toyota Baltic AS" prezidentu iecelts Mika Elojervi (Mika Elojärvi), kuram ir ievērojama pieredze darbā ar "Toyota" un "Lexus" zīmolu.

Elojervi savā jaunajā amatā aizstāj "Toyota Baltic" rīkotājdirektoru Osvaldo Valentini, kurš kļuvis par "Lexus" ģenerāldirektoru "Toyota Motor Russia", kas ir lielākais "Lexus" zīmola tirgus Eiropā, 2019. gadā pārdodot vairāk nekā 20 000 automobiļus.

Elojervi šo iespēju iesaistīties "Toyota Baltic" darbā uzlūko kā lielu pagodinājumu. ""Toyota" un "Lexus" zīmoliem ir vērā ņemami panākumi visās trijās Baltijas valstīs, un es augstu vērtēju Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komandas, kas ir ļoti kompetentas."

Elojervi raksturo viņa nodošanās automobiļu biznesam. Savu karjeru uzņēmumā "Toyota" viņš sāka pirms 30 gadiem "Toyota" importētājā Somijā. Vēlākajos savas karjeras gados viņš veica "Toyota Motor Europe" ģenerāldirektora, "Toyota Nordic AS" un "Toyota Motor Czech spol sro" viceprezidenta pienākumus un kļuva par "Toyota Auto Finland Oy" un "Toyota Motor Finland Oy" prezidentu un vadītāju. Pēdējos piecus gadus Elojervi ir bijis "Lexus Northern Europe" vadītājs Ziemeļvalstīs un Baltijā.

"Toyota Baltic" līdzšinējā prezidenta Osvaldo Valentini darbības laikā uzņēmums ir pieredzējis spēcīgu izaugsmi – "Toyota" jau ilgāku laiku reģionā ir zīmols numur viens, un tā tirgus daļa sasniedz 17,5%.

"Pēdējo 13 gadu laikā mēs esam pārliecinoši izkļuvuši no krīzes, un 2019. gadā Baltijas valstīs pārdoto automašīnu skaits sasniedzis vairāk nekā 13 000, kas ir visu laiku rekords "Toyota" pārdošanas apjomiem šajā reģionā. Šādus rezultātus sasniedzām, pateicoties "Toyota" mazumtirgotāju tīkla ilgtermiņa apņēmībai un lojalitātei, kas nodrošina izcilu klientu apmierinātību un darbinieku iesaisti. Tāpat es pateicos visiem "Toyota" darbiniekiem par ievērojamo atbalstu, kādu tie snieguši šo gadu laikā, kā arī visiem "Toyota" sadarbības partneriem, kuri atbalstījuši "Toyota" darbību," sacīja Valentini.

Valentini uzsāka savu karjeru "Toyota Motor Europe" 1997. gadā, bet 2007. gadā viņš sāka strādāt par "Toyota Baltic" tīkla darbības daļas ģenerāldirektoru. 2012. gadā viņu iecēla par mārketinga un tirdzniecības daļas vadītāju un 2018. gadā – par rīkotājdirektoru. Kopš 2010. gada viņš bijis "Toyota Baltic" valdes loceklis.

"Toyota Baltic" ir vadošais automobiļa zīmola importētājs Igaunijā, Latvijā un Lietuvā gan pēc tirdzniecības rādītājiem, gan uz klientiem orientētā apkalpošanas servisa ziņā. Kopš "Toyota" un "Lexus" hibrīdauto ieviešanas, noteiktu to modeļu pārdošanas apjomi ir auguši gandrīz par 80% Lietuvā, par 71% Latvijā un par 60% Igaunijā. "Lexus" gadījumā 95% no pārdotajiem automobiļiem Baltijā ir tieši hibrīdauto.

Comment Form