'Porsche' stiprina apņemšanos ražot sintētisko degvielu
Foto: Publicitātes foto

"Porsche" stiprina savu apņemšanos nodrošināt sintētiskās degvielas jeb "eFuel" rūpniecisko ražošanu, investējot 69,3 miljonus eiro uzņēmumā "HIF Global LLC", kas pārvalda "eFuel" ražotņu projektu attīstītājus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apmaiņā pret šīm investīcijām sporta auto ražotājs iegūs aptuveni 12,5% ilgtermiņa akciju daļu minētajā holdingkompānijā.

Santjago bāzētais "HIC Global LCC" šobrīd būvē "eFuel" pilotražotni "Haru Oni" Puntaarenasā, Čīles dienvidos. Paredzēts, ka jau no 2022. gada vidus šajā rūpnīcā ar vēja enerģiju uzsāks ražot degvielu no ūdeņraža un CO2.

""eFuel" degvielas sniedz svarīgu ieguldījumu vides aizsardzībā un jēgpilni papildina mūsu elektrisko mobilitāti. Investējot tās rūpnieciskā ražošanā, "Porsche" turpina paplašināt savu apņemšanos nodrošināt ilgtspējīgu mobilitāti. Kopumā mūsu investīcijas šīs inovatīvās tehnoloģijas izstrādē un ieviešanā pārsniedz 100 miljonus ASV dolāru jeb 92,5 miljonus eiro," norāda "Porsche AG" par iepirkumiem atbildīgā valdes locekle Barbara Frenkela.

"Porsche AG" par izpēti un izstrādi atbildīgais valdes loceklis Mihaels Šteiners uzsver, ka "Porsche" ar savu "HIF Global LLC" akciju daļu investē pievilcīgā uzņēmumā.

"Sintētiskā degviela sniedz vērtīgas perspektīvas transporta sektoros, sākot ar autorūpniecību un beidzot ar aviāciju un kuģniecības nozarēm. Turklāt e-metanols ir svarīgs izejmateriāls ar citiem pielietojumiem, tai skaitā ķīmijas nozarē, kur tas var aizstāt fosilas izcelsmes izejmateriālus. E-metanols ir starpprodukts, kas rodas ražojot "eFuel"," skaidro Šteiners.

"Porsche" jau kādu laiku ir veicis izpēti atjaunojamo degvielu izmantošanas jomā. Izmēģinājumi laboratorijā un trasēs norisinās veiksmīgi. "Mēs sevi uztveram kā pionierus "eFuel" jomā un vēlamies attīstīt šo tehnoloģiju. Šis ir viens no elementiem mūsu skaidrajā, vispārējā ilgtspējas stratēģijā," stāsta Šteiners.

"Porsche" ir aizsācis ražot "eFuel" sadarbībā ar tādiem partneriem kā "Siemens Energy" un "ExxonMobil". Šīs degvielas veids, kas tiek ražots ar atjaunīgo enerģiju, nodrošina teju CO2 neitrālu iekšdedzes dzinēju darbību.

Sporta automobiļu ražotājs Čīlē radīto "eFuel" sākotnēji plāno izmantot autosporta projektos. Nākotnē pastāv iespēja, ka šo degvielu izmantos arī uzņēmuma ar iekšdedzes dzinējiem aprīkotos automobiļos, rūpnīcā tiem veicot sākotnējo degvielas uzpildi, kā arī "Porsche" Pieredzes centros.

Kopumā "HIF Global LLC" tiks ieguldītas investīcijas, ko ASV dolāros var izteikt skaitlī ar deviņiem cipariem, jo līdztekus "Porsche" starptautiskajā finansēšanas kārtā piedalās arī Čīles uzņēmums "Andes Mining & Energy" (AME) un ASV kompānijas "EIG", "Baker Hughes Company" un "Gemstone Investments". Lielākais "HIF Global LLC" akcionārs jopromām būs AME. Papildu kapitālu uzņēmums izmantos, lai attīstītu "eFuel" ražotnes Čīlē, ASV un Austrālijā, kas spēj lielā apjomā nodrošināt atjaunojamo enerģiju.

"Porsche" "HIF Global LLC" akciju iegādes darījumu vēl ir jāapstiprina attiecīgajām konkurences iestādēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Porsche
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form