Foto: LETA

Ievērojamas izmaiņas notikušas AS "Latvijas Gāze" padomes sastāvā, informē "Lursoft Klientu portfelis".

Uzņēmuma līdzšinējais padomes priekšsēdētājs Kirils Seļezņovs turpmāk ieņems padomes locekļa amatu, savukārt par jauno padomes priekšsēdētāju iecelts Guntars Reidzāns, kurš savulaik bijis gan AS "Swedbank" un SE "Baltic International Bank" valdes loceklis un AS "Industra Bank" padomes priekšsēdētāja vietnieks, gan arī šobrīd ieņem vadošus amatus vairākos uzņēmumos, tostarp AS "Amber Latvijas balzams" padomē.

"Lursoft" izziņas dati atklāj, ka no AS "Latvijas Gāze" padomes locekļa amata atcelts arī Oļegs Ivanovs, savukārt uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieku amatus atstājuši Olivers Gīze un Juris Savickis.

"Lursoft" izpētījis, ka Savickis vadošus amatus AS "Latvijas Gāze" ieņēmis jau kopš 1999. gada.

Uzņēmuma līdzšinējais padomes loceklis Matiass Kolenbahs turpmāk būs AS "Latvijas Gāze" padomes priekšsēdētāja vietnieks, savukārt par otru vietnieku iecelts Kirils Neujmins, kurš iepriekš nav ieņēmis amatus citu Latvijas uzņēmumu valdēs vai padomēs.

Savus amatus AS "Latvijas Gāze" padomē saglabājuši Vitālijs Hatjakovs, Jurijs Ivanovs un Jeļena Mihailova, savukārt pievienojušies uzņēmuma vadībai padomes locekļu amatā Valentīns Bļugers, Edgars Buncis, Nikolajs Dorofejevs un Kristians Janzens.

AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētāja amatu ieņem Aigars Kalvītis, savukārt valdes locekļu – Elita Dreimane, Deniss Jemeļjanovs un Egīls Lapsalis.

AS "Latvijas Gāze" apgrozījums 2022. gadā palielinājies līdz 702,6 miljoniem eiro, kas ir par 32,5% vairāk nekā gadu iepriekš. "Lursoft" pieejamais gada pārskats rāda, ka līdz ar apgrozījumu augusi arī uzņēmuma peļņa, kas aizpērn sasniegusi 25,82 miljonus eiro pēc nodokļu nomaksas.

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir Krievijas "Gazprom" (34%), "Rietumu banka" (28,97%), Vācijas kompānija "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!