Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Cūkkopības nozares uzņēmums SIA "Baltic Pork" 2023. gadā kāpinājis apgrozījumu līdz 14,25 miljoniem eiro. Salīdzinot ar gadu iepriekš, tas ir pieaugums par 45,03%, informē "Lursoft Klientu portfelis".

"Lursoft" dati rāda, ka aizvadītajā pārskata periodā palielinājusies arī SIA "Baltic Pork" peļņa pēc nodokļiem, kas sasniegusi 3,38 miljonus eiro. Pagājušajā gadā uzņēmumā bija nodarbināti 45 darbinieki.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA "Baltic Pork" norādījis, ka 2023. gadā cūkgaļas cenas nostabilizējās labā līmenī, vienlaikus izejvielu izmaksas nedaudz samazinājušās. Turklāt uzņēmums paaugstinājis produktivitāti, kas arī veicinājis labākus rezultātus 2023. gadā.

2023. gadā SIA "Baltic Pork" uzsāka nozīmīgu ražošanas paplašināšanu, investējot jaunās ražotnēs dzīvnieku uzturēšanai un barības sagatavošanai. Būvniecības pirmā kārta tiks pabeigta š.g. maijā. Celtniecības darbi turpināsies secīgi un nākamā kārta tiks pabeigta 2025. gadā. Rezultātā uzņēmuma produkcijas kapacitāte būs līdz 140 tūkstošiem cūku gadā.

"Lursoft" dati rāda, ka Siguldas novadā reģistrētā SIA "Baltic Pork" kapitāldaļu turētājs ir norvēģu "Mork Engebretsen Invest" AS. Latvijā reģistrētais uzņēmums dibināts 2000. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!