Foto: DELFI

Leģendārais ēdināšanas uzņēmums SIA "Lauvas Nams" otro gadu pēc kārtas strādājis ar zaudējumiem, ziņo "Lursoft" Klientu portfelis.

Pērn Rīgas centrā esošais ēdināšanas uzņēmums palielinājis savu apgrozījumu līdz 1,32 miljoniem eiro, kas ir par 15% vairāk nekā 2022. gadā. 2023. gadu SIA "Lauvas Nams" noslēdzis ar 41,2 tūkstošu eiro zaudējumiem.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA "Lauvas Nams" norādījis, ka tā darbību ļoti smagi ietekmējusi ekonomiskā un enerģētiskā krīze valstī un pasaulē. Energoresursu cenu pieckāršs pieaugums nozīmīgi palielinājis ražošanas un pārdošanas pašizmaksas.

"2023. gadā ir ievērojami paaugstinātas realizācijas cenas, tomēr tas nespēj kompensēt dārgo elektrību. Gada beigās ir izdevies panākt vienošanos ar elektrības piegādātāju par būtisku tarifa samazinājumu uz nākamajiem pieciem gadiem, kam vajadzētu normalizēt finanšu rādītājus 2024. gadā un nākotnē," teikts SIA "Lauvas Nams" vadības ziņojumā.

Pagājušajā gadā SIA "Lauvas Nams" bija darba devējs 43 darbiniekiem, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājot 180,55 tūkstošus eiro, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 83,04 tūkstošus eiro. Uzņēmuma kopējās nodokļu iemaksas valsts kopbudžetā 2023. gadā sasniedza 423,38 tūkstošus eiro.

SIA "Lauvas Nams" reģistrēts pirms 30 gadiem. Tā patiesie labuma guvēji ir Aigars Ludvigs un Ervīns Urbāns Otomers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!