Fото: Publicitātes attēli

Piektdien Satiksmes ministrija (SM) ir saņēmusi SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" (EDzL) valdes priekšsēdētāja Kaspara Vingra un valdes locekļa Arņa Staltmaņa paziņojumus par atkāpšanos no amata pienākumiem.

Pēc projektā kopumā nostrādātiem desmit gadiem, Vingris kapitāldaļu turētājam – Satiksmes ministrijai – iesniedzis paziņojumu par atkāpšanos no amata personisku iemeslu dēļ.

Vingris uzņēmumu vadījis gandrīz piecus gadus.

EDzL dalībnieku ārkārtas sapulce sasaukta šī gada 2. maijā. SM pieņēma EDzL valdes priekšsēdētāja atlūgumu ar šī gada 27. aprīli. Savukārt valdes loceklis amata pienākumus turpinās pildīt līdz 2. maijam, lai nodrošinātu EDzL darbības nepārtrauktību, jo valdē līdz šim darbojās tikai Vingris un Staltmanis.

"Mainīgos un sarežģītos apstākļos, nenoteiktībā par finansējuma plūsmu, esam nodrošinājuši nekustamo īpašumu atsavināšanu, kas tagad pabeigta vai ir procesā vairāk nekā 100 kilometriem trases, mūsu atbildībā esošo objektu projektēšanu, būvniecību. Šī gada nākamais lielais projekta attīstības posms būs pamattrases būvdarbi. Būvdarbu vadīšana, jo sevišķi "Rail Baltica" projektā, ir izaicinājumiem pilna, " saka Vingris.

Vingris EDzL valdes priekšsēdētāja amata pienākumus sāka pildīt 2019. gada 1. augustā. Līdz tam viņš bija EDzL pagaidu valdes loceklis.

Vingris projekta "Rail Baltica" ieviešanā kopumā strādājis kopš 2014. gada, kad sāka darbu Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamentā un bija "Rail Baltica" nacionālās izpētes projekta vadītājs. 2016. gadā turpināja darbu kā EDzL Projektu ieviešanas departamenta direktors, bet 2019. gadā tika apstiprināts par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !